Reşadiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60730

Posta Kodu Sorgulama

Reşadiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60730. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Reşadiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Reşadiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Reşadiye Posta Kodu 60730. Reşadiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Reşadiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Reşadiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Reşadiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Reşadiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Reşadiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Reşadiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Reşadiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Reşadiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Reşadiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Reşadiye İlçesinde toplamda 112 tane mahalle bulunmaktadır. Reşadiye Mahalleleri (Abdurrahmanlı Köyü, Akçakolay Mah., Akdoğmuş Köyü, Akfırat Mah., Alpler Mah., Altıparmak Köyü, Bağdatlı Köyü, Bayırbaşı Köyü, Beşdere Köyü, Bostankolu Köyü, Büşürüm Köyü, Cimişadı Mah., Çakırlı Köyü, Çakmak Köyü, Çakraz Köyü, Çambalı Köyü, Çamlıca Mah., Çamlık Mah., Çamlıkaya Köyü, Çatköy Köyü, Çavuşbeyli Köyü, Çayırpınar Köyü, Çermik Mah., Çevrecik Köyü, Çınarcık Köyü, Dalpınar Köyü, Danişment Köyü, Darıdere Köyü, Demircili Köyü, Dolay Köyü, Döllük Köyü, Dutdibi Köyü, Elmacık Köyü, Emirşeyhyakup Mah., Erenler Mah., Esenköy Köyü, Eskituraç Mah., Eymir Köyü, Eyüp Köyü, Gerdengeç Mah., Gökçesüleymanlı Mah., Gökköy Köyü, Gölburnu Köyü, Göllüköy Köyü, Gülkonak Köyü, Güllüce Köyü, Gündoğan Mah., Gündoğdu Köyü, Güneygölcük Köyü, Gürpınar Köyü, Gürpınar Mah., Güvendik Köyü, Güzeldere Köyü, Hacıabidin Mah., Halaçlı Mah., Hallaçlı Köyü, Hasangazi Mah., Hebüllü Köyü, Işıklar Mah., İbrahimşeyh Köyü, İslamlı Köyü, İsmailiye Köyü, Kabalı Köyü, Kapaklı Köyü, Karaağaç Köyü, Karataş Köyü, Karlıyayla Köyü, Karşıkent Köyü, Kaşpınar Köyü, Kavaklıdere Köyü, Kayalık Mah., Keçıköy Mah., Keçiköy Köyü, Keteniği Köyü, Kızılcaören Köyü, Konakköy Köyü, Köklü Köyü, Kurtuluş Mah., Kuyucak Köyü, Kuzbağı Köyü, Kuzgölcük Köyü, Medrese Mah., Merkez Mah., Muratkaya Köyü, Nebişeyh Köyü, Nizam Mah., Orta Mah., Osmaniye Mah., Özen Köyü, Özlüce Köyü, Saraykışla Köyü, Sarıyayla Köyü, Sazak Köyü, Soğukpınar Köyü, Şeyhlioğlu Mah., Tahirbey Mah., Taşlıca Köyü, Toklar Köyü, Tozanlıfındıcak Köyü, Uğurlu Köyü, Uluköy Köyü, Uluköy Mah., Umurca Köyü, Yağşiyan Köyü, Yeni Mah., Yenituraç Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yoğunpelit Köyü, Yolüstü Köyü, Yuvacık Köyü, Yükseliş Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Reşadiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Reşadiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Reşadiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Reşadiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Reşadiye Posta Kodu 2023

Web sitemizde Reşadiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Reşadiye posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Reşadiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Reşadiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Reşadiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Reşadiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Reşadiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Reşadiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Reşadiye Mahalleleri