Niksar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60640

Posta Kodu Sorgulama

Niksar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60640. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Niksar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Niksar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Niksar Posta Kodu 60640. Niksar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Niksar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Niksar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Niksar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Niksar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Niksar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Niksar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Niksar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Niksar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Niksar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Niksar İlçesinde toplamda 123 tane mahalle bulunmaktadır. Niksar Mahalleleri (Akgüney Köyü, Akıncı Köyü, Akpınar Mah., Alçakbel Köyü, Araköy Köyü, Ardıçlı Köyü, Arıpınar Köyü, Arpaören Köyü, Aydınlıkevler Mah., Ayvaköy Köyü, Ayvaköy Mah., Ayvalı Köyü, Bağlar Mah., Bahçelievler Mah., Ballıca Mah., Bayraktepe Köyü, Bengiler Mah., Beyazıt Mah., Bilgili Köyü, Boğazbaşı Köyü, Boyluca Köyü, Bozcaarmut Köyü, Budaklı Köyü, Buzköy Köyü, Büyükyurt Köyü, Camidere Köyü, Cedit Mah., Cepnibey Mah., Cerköy Köyü, Çalca Köyü, Çatak Köyü, Çayköy Köyü, Çengelli Mah., Çiçekli Köyü, Çimenözü Köyü, Dalkaya Köyü, Derindere Köyü, Direkli Köyü, Edilli Köyü, Ellinciyıl(50.yıl) Mah., Eryaba Köyü, Esence Köyü, Eskidir Mah., Eyneağzı Köyü, Fatih Mah., Gaziahmet Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gerit Köyü, Geyikgölü Köyü, Gökçeoluk Köyü, Gözpınar Köyü, Güdüklü Köyü, Gülbayır Köyü, Günebakan Köyü, Günlüce Köyü, Güvenli Köyü, Güzelyayla Köyü, Hacılı Köyü, Hamidiye Mah., Hanyeri Köyü, Hasyer Köyü, Hasyer Mahallesi, Haydarbey Köyü, Hüseyingazi Köyü, Işıklı Köyü, İsmetpaşa Mah., Kapıağzı Köyü, Karabodur Köyü, Karakaş Köyü, Kaşıkçı Köyü, Katipgölü Mah., Kayapaşa Mah., Kılıçarslan Mah., Kırkkızlar Mah., Kiracı Köyü, Korulu Köyü, Köklüce Köyü, Kumçiftlik Köyü, Kuyucak Köyü, Kültür Mah., Kümbetli Köyü, Mahmudiye Köyü, Melikgazi Mah., Mercimekdüzü Köyü, Merkez Mah., Mezrea Köyü, Muhtardüzü Köyü, Musapınarı Köyü, Mutluca Köyü, Niksar Osb, Oluklu Köyü, Ormancık Köyü, Osmaniye Köyü, Örenler Köyü, Özalan Köyü, Özdemir Köyü, Pelitlik Köyü, Sarıyazı Köyü, Sorkun Köyü, Sulugöl Köyü, Şahinli Köyü, Şairemrah Mah., Şeyhler Köyü, Tahtalı Köyü, Tamlar Köyü, Tamlar Mah., Teknealan Köyü, Tepeyatak Köyü, Terzioğlu Köyü, Umurlu Köyü, Ustahasan Köyü, Yakınca Köyü, Yalıköy Köyü, Yapraklı Mah., Yarbaşı Köyü, Yazıcık Köyü, Yeni Mah., Yeşilhisar Köyü, Yeşilkaya Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yeşilyurt Mah., Yusufşah Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Niksar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Niksar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Niksar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Niksar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Niksar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Niksar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Niksar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Niksar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Niksar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Niksar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Niksar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Niksar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Niksar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Niksar Mahalleleri