Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60230

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60230. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 60230. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 149 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Acıpınar Köyü, Ahmetalan Köyü, Akbelen Köyü, Akdeğirmen Mah., Akın Köyü, Akyamaç Köyü, Akyurt Köyü, Alanköy Köyü, Alipaşa Mah., Aliyücel Mah., Altıntaş Köyü, Altıyüzevler Mah., Aluç Köyü, Aşağıfırındere Köyü, Avlunlar Köyü, Avşarağzı Köyü, Aydınca Köyü, Aydoğdu Köyü, Bağbaşı Köyü, Bahçelievler Mah., Bakışlı Köyü, Ballıdere Köyü, Batmantaş Köyü, Bedestenlioğlu Mah., Bedirkale Köyü, Beşören Köyü, Binecek Köyü, Boyalı Köyü, Bozatalan Mah., Bulaköy Köyü, Büyükbeybağı, Büyükyıldız Köyü, Camiikebir Mah., Cemalettin Mah., Cumhuriyet Mah., Çamağzı Köyü, Çamdere Köyü, Çay Mah., Çayören Köyü, Çerçi Köyü, Çerdiğin Köyü, Çökelikkışla Köyü, Çördük Köyü, Çöreğibüyük Köyü, Çubuklu Köyü, Dayılıhacı Köyü, Dedeli Köyü, Derbent Mah., Dereağzı Köyü, Derekışla Köyü, Dereyaka Köyü, Devegörmez Mah., Dodurga Köyü, Doğancıbağları Mah., Doğukent Mah., Döllük Köyü, Efeköy Köyü, Ekincik Köyü, Erenler Mah., Esentepe Mah., Fırındere Köyü, Geyras Mah., Gezirlik Mah., Gökçe Köyü, Gökdere Mah., Gözova Köyü, Güğümlü Köyü, Gülbaharhatun Mah., Gülpınar Köyü, Günçalı Köyü, Güneşli Mah., Günevi Köyü, Güzelce Köyü, Güzeldere Köyü, Halilalan Köyü, Hanpınar Köyü, Hasanbaba Köyü, Hocaahmet Mah., İhsaniye Köyü, Kabakboğazı Köyü, Kabatepe Köyü, Kabeimescid Mah., Kadıvakfı Köyü, Kaleardı Mah., Kanalaltı Mah., Karakaya Köyü, Kargın Köyü, Kargıncık Köyü, Karşıyaka Mah., Kaşıkcıbağları Mah., Kemalpaşa Köyü, Kemer Mah., Kervansaray Köyü, Keşlik Köyü, Kılıçlı Köyü, Kızık Köyü, Kızılkaya Köyü, Kızılköy Köyü, Kızılöz Köyü, Killik Köyü, Kocacık Köyü, Kömeç Köyü, Küçük Beybagı Mah, Küçükbağlar Köyü, Küçükyıldız Mah., Kümbet Mah., Mahmutpaşa Mah., Mehmetpaşa Mah., Merkez Mah., Musullu Köyü, Mülkköy Köyü, Nebiköy Köyü, Oğulbey Mah., Ormanbeyli Köyü, Ortaören Köyü, Örtmeliönü Mah., Perakende Mah., Pınarlı Köyü, Saltık Köyü, Sarıtarla Köyü, Semerci Köyü, Semerkant Mah., Sevindik Köyü, Seyitnecmettin Mah., Soğukpınar Mah., Söngüt Köyü, Şehitabdullahözer Mah., Şehitler Köyü, Şenköy Köyü, Tahtoba Köyü, Taşlıçiftlik Köyü, Tekneli Köyü, Topçam Mah., Topçubağı Mah., Uğrak Köyü, Ulaş Köyü, Yağmurlu Köyü, Yakacık Köyü, Yarahmet Mah., Yatmış Köyü, Yayladalı Köyü, Yazıbaşı Köyü, Yelpe Köyü, Yeni Mah., Yenice Köyü, Yeniyurt Mah., Yeşilırmak Mah., Yeşilova Mah., Yeşilyurt Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2024

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri