Erbaa Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60500

Posta Kodu Sorgulama

Erbaa Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Erbaa adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Erbaa’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Erbaa Posta Kodu 60500. Erbaa adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Erbaa Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Erbaa adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Erbaa gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Erbaa adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Erbaa posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Erbaa da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Erbaa adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Erbaa Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Erbaa Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Erbaa İlçesinde toplamda 108 tane mahalle bulunmaktadır. Erbaa Mahalleleri (Ağcaalan Köyü, Ağcakeçi Köyü, Ahmetyesevi Mah., Akça Köyü, Akgün Köyü, Akkoç Köyü, Akkoç Mah., Alacabal Mah., Alparslan Mah., Aşağıçandır Köyü, Ayan Köyü, Aydınsofu Köyü, Bağpınar Köyü, Bahçelievler Mah., Ballıbağ Köyü, Benli Köyü, Beykaya Köyü, Cibril Köyü, Cumhuriyet Mah., Ç.fındıcak Köyü, Çakır Köyü, Çalkara Köyü, Çamdibi Köyü, Çankaya Mah., Çatalan Köyü, Çatılı Köyü, Çermıkkaplıca Mah., Çevresu Köyü, Değirmenli Köyü, Demirtaş Köyü, Doğanyurt Köyü, Dokuzçam Köyü, Endekpınar Köyü, Erdemli Köyü, Erek Mah., Ermeydanı Köyü, Ertuğrulgazi Mah., Eryaba Köyü, Evciler Köyü, Evyaba Mah., Ezebağı Köyü, Fatihsultanmehmet Mah., Fevzipaşa Mah., Fındıcak Köyü, Gaziosmanpaşa Mah., Gazipaşa Mah., Gölönü Köyü, Güldere Mah., Gümüşalan Köyü, Gündoğdu Mah., Gürpınar Mah., Güveçli Köyü, Hacıali Köyü, Hacıbükü Köyü, Hacıpazar Köyü, Hürmüzlü Mah., İkizce Köyü, İsmetpaşa Mah., İverönü Köyü, Kale Köyü, Kaleköy Köyü, Karaağaç Köyü, Kartosman Köyü, Kavalçık Köyü, Keçeci Köyü, Kelkit Mah., Kırıkgüney Köyü, Kızılçubuk Köyü, Koçak Köyü, Kozlu Köyü, Kurtuluş Köyü, Kuruçay Mah., Kuz Köyü, Küplüce Köyü, Madenli Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Mevlana Mah., Mimarsinan Mah., Narlıdere Köyü, Ocakbaşı Köyü, Oğlakcı Köyü, Orta Mah., Ortaköy Köyü, Osmangazi Mah., Pınarbeyli Köyü, Salkımören Köyü, Sokutaş Köyü, Sütlüce Köyü, Şükür Köyü, Tandırlı Köyü, Tepe Mah., Tepekışla Köyü, Tosunlar Köyü, Türkfındıcak Köyü, Ustamehmet Köyü, Üzümlü Köyü, Yaylacık Köyü, Yaylalı Köyü, Yeni Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldırımbeyazıt Mah., Yoldere Köyü, Yukarı Mah., Yukarıçandır Köyü, Yunusemre Mah., Yurtalan Köyü, Ziyagökalp Mah., Zoğallıçukur Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Erbaa adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Erbaa Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Erbaa posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Erbaa seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Erbaa Posta Kodu 2023

Web sitemizde Erbaa posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Erbaa posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Erbaa posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Erbaa adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Erbaa adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Erbaa adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Erbaa nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Erbaa da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Erbaa Mahalleleri