Başçiftlik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60620

Posta Kodu Sorgulama

Başçiftlik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60620. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Başçiftlik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Başçiftlik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Başçiftlik Posta Kodu 60620. Başçiftlik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Başçiftlik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Başçiftlik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Başçiftlik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Başçiftlik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Başçiftlik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Başçiftlik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Başçiftlik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Başçiftlik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Başçiftlik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Başçiftlik İlçesinde toplamda 16 tane mahalle bulunmaktadır. Başçiftlik Mahalleleri (Alanköy Köyü, Asar Köyü, Aydoğmuş Köyü, Cumhuriyet Mah., Dağüstü Köyü, Erikbeleni Köyü, Fatih Mah., Gençosman Mah., Karacaören Köyü, Karacaörenalibaba Mah., Karacaörenaşıroğlu Mah., Karacaörengaziosmanpaşa Mah., Sarıağıl Köyü, Sinanpaşa Mah., Şahnaalan Köyü, Yeşilçam Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Başçiftlik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Başçiftlik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başçiftlik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Başçiftlik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Başçiftlik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Başçiftlik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Başçiftlik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Başçiftlik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Başçiftlik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Başçiftlik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Başçiftlik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Başçiftlik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Başçiftlik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Başçiftlik Mahalleleri