Süleymanpaşa Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 59010

Posta Kodu Sorgulama

Süleymanpaşa Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 59010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Süleymanpaşa adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Süleymanpaşa’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Süleymanpaşa Posta Kodu 59010. Süleymanpaşa adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Süleymanpaşa Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Süleymanpaşa adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Süleymanpaşa gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Süleymanpaşa adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Süleymanpaşa posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Süleymanpaşa da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Süleymanpaşa adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Süleymanpaşa Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Süleymanpaşa Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Süleymanpaşa İlçesinde toplamda 76 tane mahalle bulunmaktadır. Süleymanpaşa Mahalleleri (100.yıl Mah., Ahmedikli Köyü, Ahmetçe Köyü, Akçahalil Köyü, Altınova Mah., Araphacı Köyü, Aşağıkılıçlı Köyü, Avşar Köyü, Aydoğdu Mah., Bahçelievler Mah., Beşiktepe Mevkii, Bıyıkali Köyü, Cumhuriyet Mah., Çanakçı Köyü, Çınarlı Mah., Dağyenice Köyü, Dedecik Köyü, Değirmenaltı Mah., Demirli Köyü, Doğrukkaracamurat Köyü, Ertuğrul Mah., Eskcami Mah., Evciler Köyü, Feredanlı Köyü, Gazioğlu Köyü, Generli Köyü, Gündoğdu Mah., Gündüzlü Köyü, Güveçli Köyü, Hacıköy Köyü, Hürriyet Mah., Işıklar Köyü, İnecik Köyü, Karabezirgan Köyü, Karaçalı Köyü, Karadeniz Mah., Karaevli Köyü, Karahisarlı Köyü, Karansıllı Köyü, Kaşıkçı Köyü, Kayı Köyü, Kazandere Köyü, Kılavuzlu Köyü, Kınıklar Köyü, Köseilyas Köyü, Kumbağ Mah., Mahramlı Köyü, Merkez Mah., Mermer Köyü, Mimarsinan Mah., Naipköy Köyü, Namıkkemal Mah., Nusratfakı Köyü, Nusratlı Köyü, Oğuzlu Köyü, Ormanlı Köyü, Ortaca Köyü, Ortacami Mah., Oruçbeyli Köyü, Osmanlı Köyü, Otmanlı Köyü, Selçuk Köyü, Semetli Köyü, Seymenli Köyü, Taşomurça Köyü, Tatarlı Köyü, Turgut Mah., Yağcı Köyü, Yavuz Mah., Yayabaşı Köyü, Yazır Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yukarıkılıçlı Köyü, Yuvaköy Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Süleymanpaşa adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Süleymanpaşa Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Süleymanpaşa posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Süleymanpaşa seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Süleymanpaşa Posta Kodu 2022

Web sitemizde Süleymanpaşa posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Süleymanpaşa posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Süleymanpaşa posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Süleymanpaşa adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Süleymanpaşa adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Süleymanpaşa adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Süleymanpaşa nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Süleymanpaşa da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Süleymanpaşa Mahalleleri