Şarköy Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 59560

Posta Kodu Sorgulama

Şarköy Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 59560. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şarköy adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şarköy’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şarköy Posta Kodu 59560. Şarköy adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şarköy Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şarköy adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şarköy gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şarköy adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şarköy posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şarköy da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şarköy adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şarköy Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şarköy Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şarköy İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Şarköy Mahalleleri (Aşağıkalamış Köyü, Beyoğlu Köyü, Bulgur Köyü, Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çengelli Köyü, Çınarlı Köyü, Eriklice Köyü, Gaziköy Köyü, Gölcük Köyü, Güzelköy Köyü, Hoşköy Mah., İğdebağları Köyü, İshaklı Köyü, İstiklal Mah., Kızılcaterzi Köyü, Kirazlı Köyü, Kocaali Köyü, Mursallı Köyü, Palamut Köyü, Sofuköy Köyü, Şenköy Köyü, Tepeköy Köyü, Uçmakdere Köyü, Ulucami Mah., Uluman Köyü, Yayaağaç Köyü, Yayaköy Köyü, Yeni Mah., Yeniçeşme Mah., Yeniköy Köyü, Yörgüç Köyü, Yukarıkalamış Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şarköy adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şarköy Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şarköy posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şarköy seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şarköy Posta Kodu 2024

Web sitemizde Şarköy posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şarköy posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şarköy posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şarköy adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şarköy adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şarköy adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şarköy nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şarköy da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şarköy Mahalleleri