Hayrabolu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 59400

Posta Kodu Sorgulama

Hayrabolu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 59400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hayrabolu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hayrabolu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hayrabolu Posta Kodu 59400. Hayrabolu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hayrabolu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hayrabolu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hayrabolu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hayrabolu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hayrabolu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hayrabolu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hayrabolu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hayrabolu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hayrabolu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hayrabolu İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Hayrabolu Mahalleleri (Ataköy Köyü, Avluobası Köyü, Aydınevler Mah., Aydınlar Köyü, Bayramşah Köyü, Buzağcı Köyü, Büyükkarakarlı Köyü, Çeneköy Köyü, Çıkrıkçı Köyü, Dambaslar Köyü, Danişment Köyü, Duğcalı Köyü, Fahrioğlu Köyü, Hayrabolu Osb, Hedeyli Köyü, Hisar Mah., İlyas Mah., Kabahöyük Köyü, Kadriye Köyü, Kandamış Köyü, Karakavak Köyü, Karapürçek Köyü, Karayahşi Köyü, Kemaller Köyü, Kılıçlar Köyü, Küçükkarakarlı Köyü, Lahana Köyü, Muzruplu Köyü, Namıkkemal Mah., Osmanpaşa Mah., Övenler Köyü, Susuzmüsellim Köyü, Temrezli Köyü, Yörükler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hayrabolu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hayrabolu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayrabolu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hayrabolu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hayrabolu Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hayrabolu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hayrabolu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hayrabolu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hayrabolu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hayrabolu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hayrabolu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hayrabolu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hayrabolu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hayrabolu Mahalleleri