Zara Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58700

Posta Kodu Sorgulama

Zara Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Zara adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Zara’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Zara Posta Kodu 58700. Zara adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Zara Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Zara adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Zara gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Zara adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Zara posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Zara da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Zara adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Zara Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Zara Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Zara İlçesinde toplamda 134 tane mahalle bulunmaktadır. Zara Mahalleleri (Adamfakı Köyü, Ağlıkçay Köyü, Ahmetbaşyurt Mah., Ahmethacı Köyü, Akdede Köyü, Akdeğirmen Köyü, Akören Köyü, Akyazı Köyü, Alıçbel Köyü, Alıçlıseki Köyü, Alişanağılı Köyü, Armutçayırı Köyü, Aşağıçamözü Köyü, Aşağıçamurcu Köyü, Aşağıkovacık Köyü, Aşağımescit Köyü, Atalan Köyü, Atgeçmez Köyü, Atkıran Köyü, Avşar Köyü, Bağlama Köyü, Baharşeyh Köyü, Ballıklar Köyü, Becekli Köyü, Bedirören Köyü, Bektaşköy Köyü, Belentarla Köyü, Beypınar Köyü, Bolucan Köyü, Burhaniye Köyü, Büyükgüney Köyü, Büyükkaya Köyü, Büyükköy Köyü, Canova Köyü, Cemalköy Köyü, Çarşıbaşı Mah., Çatören Köyü, Çaylı Köyü, Çaylıca Köyü, Çaypınar Köyü, Çevirmehan Köyü, Çorak Köyü, Çulhaali Köyü, Danışık Köyü, Derbent Köyü, Deredam Köyü, Dereköy Köyü, Dilekpınarı Köyü, Dipsizgöl Köyü, Düzceli Köyü, Ekinli Köyü, Emirhan Köyü, Esenler Köyü, Evrencik Köyü, Eymir Köyü, Girit Köyü, Göhertaş Köyü, Göktepe Köyü, Gölbaşı Köyü, Güllüali Köyü, Gümüşçevre Köyü, Hatip Mah., Ilıca Köyü, İğdeli Köyü, İğdir Köyü, İkideğirmen Köyü, Kadriye Köyü, Kanlıçayır Köyü, Kaplan Köyü, Karacahisar Köyü, Karaçayır Köyü, Karahasan Köyü, Karaman Köyü, Kardere Köyü, Karslılar Köyü, Karşıyaka Mah., Kavasbaşı Köyü, Kayadibi Köyü, Kayılıkaya Köyü, Kevenli Köyü, Kısık Köyü, Kızık Köyü, Kızılırmak Mah., Kızılkale Köyü, Korkut Köyü, Kumoğlu Köyü, Kurucaabat Köyü, Kuruköprü Köyü, Kuşçu Köyü, Kümbet Köyü, Kürünlü Köyü, Mahmutağaçiftliği Köyü, Müslümabat Köyü, Nasır Köyü, Osmaniye Köyü, Pazarbeleni Köyü, Pazarcık Köyü, Reşitpaşa Mah., Sancakkale Köyü, Sarıyusuf Köyü, Sedilli Köyü, Selimiye Köyü, Seten Köyü, Sorkun Köyü, Söğütlü Köyü, Söğütlüağıl Köyü, Söğütözü Köyü, Sucak Köyü, Şafaklı Köyü, Şehitler Mah., Şenyayla Köyü, Şerefiye Köyü, Şeyhmerzuran Mah., Taşgöze Köyü, Tepeköy Köyü, Tödürge Köyü, Tuzlagözü Köyü, Üngür Köyü, Ütük Köyü, Ütükyurdu Köyü, Yapak Köyü, Yarağıl Köyü, Yarımkaya Köyü, Yayıközü Köyü, Yenicamii Mah., Yeşildere Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşimli Köyü, Yıkılgan Köyü, Yoğunpelit Köyü, Yolören Köyü, Yukarıçamözü Köyü, Yukarıçamurcu Köyü, Zoğallı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Zara adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zara Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Zara posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Zara seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Zara Posta Kodu 2024

Web sitemizde Zara posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Zara posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Zara posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Zara adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Zara adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Zara adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Zara nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Zara da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Zara Mahalleleri