Yıldızeli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58500

Posta Kodu Sorgulama

Yıldızeli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yıldızeli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yıldızeli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yıldızeli Posta Kodu 58500. Yıldızeli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yıldızeli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yıldızeli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yıldızeli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yıldızeli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yıldızeli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yıldızeli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yıldızeli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yıldızeli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yıldızeli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yıldızeli İlçesinde toplamda 135 tane mahalle bulunmaktadır. Yıldızeli Mahalleleri (Akçakale Köyü, Akçalı Köyü, Akkoca Köyü, Akören Köyü, Akpınar Köyü, Akpınarbeleni Köyü, Alaca Köyü, Altınoluk Köyü, Arslandoğmuş Köyü, Aşağıçakmak Köyü, Aşağıekecik Köyü, Avcıpınarı Köyü, Aydın Mah., Bahçebaşı Köyü, Bakırcıoğlu Köyü, Banaz Köyü, Başköy Köyü, Bayat Köyü, Bedel Köyü, Belcik Köyü, Buğdayören Köyü, Büyükakören Köyü, Camii Mah., Cizözü Köyü, Cumhuriyet Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çamlıbel Mah., Çırçır Mah., Çobansaray Köyü, Çöte Köyü, Çubuk Köyü, Çukursaray Köyü, Danaören Köyü, Danişment Köyü, Davulalan Köyü, Delikkaya Köyü, Demircilik Köyü, Demiroluk Köyü, Demirözü Köyü, Dereköy Köyü, Dikilitaş Köyü, Direkli Mah., Doğanlı Köyü, Emirler Köyü, Erenler Köyü, Esençay Köyü, Eşmebaşı Köyü, Fatihsultanmehmet Mah., Fevziçakmak Mah., Fındıcak Köyü, Geynik Köyü, Gökçeli Köyü, Gökkaya Köyü, Gündoğan Köyü, Halkaçayır Köyü, Hamzaşeyh Köyü, Ilıcaköy Köyü, İğdecikler Köyü, İğnebey Köyü, İncetaş Köyü, İslim Köyü, Kadıköy Köyü, Kadılı Köyü, Kaleköy Köyü, Kalın Köyü, Kaman Köyü, Kapaklıkaya Köyü, Kapı Köyü, Karacaören Köyü, Karakaya Köyü, Karakoç Köyü, Karalar Köyü, Karaleylek Köyü, Kargın Köyü, Karşıyaka Mah., Kavak Köyü, Kavakdere Köyü, Kayalıpınar Köyü, Kerimmümin Köyü, Kıldır Köyü, Kırkpınar Köyü, Kıvşak Köyü, Kızılköy Köyü, Killik Köyü, Kiremitli Köyü, Konaközü Köyü, Küçükakören Köyü, Kümbet Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Menteşe Köyü, Merkezyeniköy Köyü, Mumcuçiftliği Köyü, Nallı Köyü, Navrusyaylası Köyü, Nevruz Köyü, Ortaçakmak Köyü, Ortaklar Köyü, Reşadiye Mah., Salihiye Mah., Sandal Köyü, Sarıçal Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıyaprak Köyü, Sarıyar Köyü, Selamet Mah., Seren Köyü, Söğütpınar Köyü, Subaşı Köyü, Şeyhhalil Köyü, Tatköy Köyü, Tayalan Köyü, Topulyurdu Köyü, Töngel Köyü, Üyük Köyü, Üyükyaylası Köyü, Yağlıdere Köyü, Yakupköy Köyü, Yassıkara Köyü, Yavu Köyü, Yayacıkçavuşlu Köyü, Yaylagöze Köyü, Yeni Mah., Yenicamii Mah., Yeniyapan Köyü, Yeşilalan Köyü, Yeşilyurt Mah., Yılanlıkaya Köyü, Yiğitler Köyü, Yolkaya Köyü, Yukarıçakmak Köyü, Yukarıekecik Köyü, Yusufoğlan Köyü, Yuvalıçayır Köyü, Yücebaca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yıldızeli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yıldızeli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yıldızeli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yıldızeli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yıldızeli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yıldızeli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yıldızeli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yıldızeli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yıldızeli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yıldızeli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yıldızeli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yıldızeli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yıldızeli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yıldızeli Mahalleleri