Ulaş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58380

Posta Kodu Sorgulama

Ulaş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58380. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ulaş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ulaş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ulaş Posta Kodu 58380. Ulaş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ulaş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ulaş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ulaş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ulaş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ulaş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ulaş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ulaş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ulaş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ulaş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ulaş İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Ulaş Mahalleleri (Acıyurt Köyü, Akkaya Köyü, Aşağıada Köyü, Baharözü Köyü, Başçayır Köyü, Boğazdere Köyü, Bostankaya Köyü, Çavdarköy Köyü, Çevirme Köyü, Demircilik Köyü, Ekincioğlu Köyü, Esentepe Mah., Eskikarahisar Köyü, Ezentere Köyü, Gümüşpınar Köyü, Güneşli Köyü, Gürpınar Köyü, Hacımirza Köyü, Hürriyet Mah., Kapıkaya Köyü, Karagöl Köyü, Karaşar Köyü, Karataş Köyü, Kayapınar Köyü, Kazanpınar Köyü, Kertmekaracaören Köyü, Korubaşı Köyü, Kovalı Köyü, Kurtlukaya Köyü, Kurtoğlu Köyü, Küpeli Köyü, Ovacık Köyü, Örenlice Köyü, Şenyurt Köyü, Tecer Köyü, Yağdonduran Köyü, Yapalı Köyü, Yazıcık Köyü, Yenikarahisar Köyü, Yeşilyurt Mah., Yukarıada Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ulaş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ulaş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ulaş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ulaş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ulaş Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ulaş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ulaş posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ulaş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ulaş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ulaş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ulaş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ulaş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ulaş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ulaş Mahalleleri