Şarkışla Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58400

Posta Kodu Sorgulama

Şarkışla Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şarkışla adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şarkışla’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şarkışla Posta Kodu 58400. Şarkışla adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şarkışla Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şarkışla adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şarkışla gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şarkışla adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şarkışla posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şarkışla da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şarkışla adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şarkışla Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şarkışla Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şarkışla İlçesinde toplamda 105 tane mahalle bulunmaktadır. Şarkışla Mahalleleri (Abdallı Köyü, Ahmetli Köyü, Akçakışla Köyü, Akçasu Köyü, Alaçayır Köyü, Alaman Köyü, Alıkören Köyü, Arıklar Köyü, Bağlararası Köyü, Bahçealan Köyü, Bahçelievler Mah., Baltalar Köyü, Başağaç Köyü, Başören Köyü, Benlihasan Köyü, Bozkurt Köyü, Burnukara Köyü, Büyüktopaç Köyü, Büyükyüreğil Köyü, Canabdal Köyü, Çamlıca Köyü, Çanakçı Köyü, Çatalyol Köyü, Çekem Köyü, Çiçekli Mah., Çiçekliyurt Köyü, Damlaca Mah., Demirboğa Köyü, Demirköprü Köyü, Dikili Köyü, Doğu Mah., Dökmetaş Köyü, Döllük Köyü, Elmalı Köyü, Esentepe Mah., Gaziköy Köyü, Gücük Köyü, Gültekin Mah., Gümüştepe Köyü, Hardal Köyü, Harunköy Köyü, Hocabey Köyü, Hüyük Köyü, Hüyükköy Köyü, İğdecik Köyü, İğdeliören Köyü, İğecik Köyü, İlyashacı Köyü, İstiklal Mah., Kahvepınar Köyü, Kale Mah., Kalecik Köyü, Kaleköy Köyü, Kandemir Mah., Kapaklıpınar Köyü, Karacaören Köyü, Karakuz Köyü, Karşıyaka Mah., Kavak Köyü, Kayalıyokuş Mah., Kayapınar Köyü, Kaymak Köyü, Kevenli Köyü, Kılıçcı Köyü, Kışlaköy Köyü, Kızılcakışla Köyü, Konakyazı Köyü, Konalga Köyü, Kömürkaya Köyü, Küçüktopaç Köyü, Küçükyüreğil Köyü, Kümbet Köyü, Maksutlu Köyü, Mengensofular Köyü, Mescit Köyü, Mezrea Köyü, Oluktaş Köyü, Ortaköy Köyü, Ortatopaç Köyü, Osmanpınarı Köyü, Otluk Köyü, Örtülü Köyü, Pınarönü Mah., Polatpaşa Köyü, Sağır Mah., Samankaya Köyü, Saraç Köyü, Sarıçiçek Köyü, Sarıkavak Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıtekke Köyü, Sivrialan Köyü, Sultanköy Köyü, Tavladere Köyü, Temecik Köyü, Uçuk Köyü, Yahyalı Köyü, Yalanı Köyü, Yapracık Köyü, Yeni Mah., Yeniyapan Köyü, Yıldırım Mah., Yukarı Mah., Yunusören Köyü, Yükselen Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şarkışla adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şarkışla Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şarkışla posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şarkışla seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şarkışla Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şarkışla posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şarkışla posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şarkışla posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şarkışla adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şarkışla adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şarkışla adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şarkışla nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şarkışla da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şarkışla Mahalleleri