Koyulhisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58660

Posta Kodu Sorgulama

Koyulhisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58660. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Koyulhisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Koyulhisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Koyulhisar Posta Kodu 58660. Koyulhisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Koyulhisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Koyulhisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Koyulhisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Koyulhisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Koyulhisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Koyulhisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Koyulhisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Koyulhisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Koyulhisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Koyulhisar İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Koyulhisar Mahalleleri (Akseki Köyü, Aksu Köyü, Aşağıkale Mah., Aydınlar Köyü, Bahçeköy Köyü, Ballıca Köyü, Boyalı Köyü, Bozkuş Köyü, Camiikebir Mah., Çandır Köyü, Çaylı Köyü, Çiçeközü Köyü, Çukuroba Köyü, Değirmentaş Köyü, Dilekli Köyü, Ekinözü Köyü, Gökdere Köyü, Gölcük Köyü, Gümüşlü Köyü, Günışık Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıilyas Köyü, İkizyaka Köyü, İskenderşeyh Köyü, Kadife Köyü, Kalebaşı Köyü, Karaçam Köyü, Kavacık Köyü, Kayaören Köyü, Kılıçpınarı Köyü, Kızılelma Köyü, Kurşunlu Köyü, Küplüce Köyü, Orta Mah., Ortakent Köyü, Ortaseki Köyü, Sarıharman Köyü, Sarıkaya Köyü, Subaşı Mah., Sugözü Köyü, Sütlüce Köyü, Şeyhler Mah., Taşpınar Köyü, Tuğladağı Mah., Yağcılar Köyü, Yeniaslan Köyü, Yenice Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarıkale Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Koyulhisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Koyulhisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Koyulhisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Koyulhisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Koyulhisar Posta Kodu 2024

Web sitemizde Koyulhisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Koyulhisar posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Koyulhisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Koyulhisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Koyulhisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Koyulhisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Koyulhisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Koyulhisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Koyulhisar Mahalleleri