İmranlı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58980

Posta Kodu Sorgulama

İmranlı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58980. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İmranlı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İmranlı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İmranlı Posta Kodu 58980. İmranlı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İmranlı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İmranlı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İmranlı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İmranlı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İmranlı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İmranlı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İmranlı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İmranlı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İmranlı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İmranlı İlçesinde toplamda 111 tane mahalle bulunmaktadır. İmranlı Mahalleleri (Akçakale Köyü, Akkaya Köyü, Alacahacı Köyü, Altınca Köyü, Ardıçalan Köyü, Arık Köyü, Aşağıboğaz Köyü, Aşağıçulha Köyü, Aşağışeyhli Köyü, Atlıca Köyü, Avşar Köyü, Aydın Köyü, Aydoğan Köyü, Bağyazı Köyü, Bahadun Köyü, Bahtiyar Köyü, Bardaklı Köyü, Başlıca Köyü, Becek Köyü, Beğendik Köyü, Boğanak Köyü, Boğazören Köyü, Borular Köyü, Bulgurluk Köyü, Celaldamı Köyü, Cerit Köyü, Çalıyurt Köyü, Çandır Köyü, Çarşıbaşı Mah., Çukuryurt Köyü, Dağyurdu Köyü, Darıseki Köyü, Delice Köyü, Demirtaş Köyü, Dereköy Köyü, Doğançal Köyü, Durcan Mah., Ekincik Köyü, Erdemşah Köyü, Eskidere Köyü, Eskikapımahmut Köyü, Eskikeşlik Köyü, Gelenli Köyü, Gelintarla Köyü, Gökçebel Köyü, Gökdere Köyü, Görünmezkale Köyü, Güven Köyü, Haliller Köyü, Kabaktepeler Köyü, Kapukaya Köyü, Kapumahmut Köyü, Karaboğaz Köyü, Karacahisar Köyü, Karacaören Köyü, Karaçayır Köyü, Karahüseyin Köyü, Karataş Köyü, Karatekin Mah., Karlık Köyü, Karşıyaka Mah., Kasaplar Köyü, Kavalcık Köyü, Kemreli Köyü, Kerimoğlu Köyü, Kevenli Köyü, Kılıçköy Köyü, Kızılırmak Mah., Kızılmezra Köyü, Kızıltepe Köyü, Koçgediği Köyü, Koruköy Köyü, Koyunkaya Köyü, Körabbas Köyü, Kuzköy Köyü, Merkezkılıçlar Köyü, Ortakdaracık Köyü, Ortaköy Köyü, Piredede Köyü, Refik Köyü, Sandal Köyü, Sinek Köyü, Söğütlü Köyü, Süvariler Köyü, Taşdelen Köyü, Taşlıca Köyü, Toklucak Köyü, Topallar Köyü, Toptaş Köyü, Tuzözü Köyü, Türkkeşlik Köyü, Türkyenice Köyü, Uyanık Köyü, Uzuntemür Köyü, Valituncel Mah., Yakayeri Köyü, Yapraklıpınar Köyü, Yaylacık Köyü, Yaylacık Mah., Yazıkavak Köyü, Yazılı Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yenikent Köyü, Yeniköy Köyü, Yoncabayırı Köyü, Yozyatağı Köyü, Yukarıboğaz Köyü, Yukarıçulha Köyü, Yünören Köyü, Yürektaşı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İmranlı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İmranlı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İmranlı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İmranlı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İmranlı Posta Kodu 2024

Web sitemizde İmranlı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İmranlı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İmranlı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İmranlı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İmranlı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İmranlı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İmranlı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İmranlı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İmranlı Mahalleleri