Hafik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58760

Posta Kodu Sorgulama

Hafik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58760. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hafik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hafik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hafik Posta Kodu 58760. Hafik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hafik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hafik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hafik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hafik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hafik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hafik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hafik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hafik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hafik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hafik İlçesinde toplamda 81 tane mahalle bulunmaktadır. Hafik Mahalleleri (Acıpınar Köyü, Adamlı Köyü, Akkaya Köyü, Aktaş Köyü, Alanyurt Köyü, Alçıören Köyü, Aylıoğlu Köyü, Bahçecik Köyü, Bakımlı Köyü, Bayıraltı Köyü, Bayramtepe Köyü, Benlikaya Köyü, Besinli Köyü, Beydili Köyü, Beykonağı Köyü, Celallı Köyü, Çakmak Köyü, Çaltılı Köyü, Çatpınar Köyü, Çay Mah., Çınarlı Köyü, Çimenyenice Köyü, Çömlekli Köyü, Çukurbelen Köyü, Değirmenboğazı Köyü, Değirmenseki Köyü, Demircilik Köyü, Derince Köyü, Dışkapı Köyü, Durulmuş Köyü, Düğer Köyü, Dündar Köyü, Düzyayla Köyü, Emre Köyü, Esenli Köyü, Evci Köyü, Eymir Köyü, Fatih Mah., Gedikçayırı Köyü, Gölcük Köyü, Göydün Köyü, Gülpınar Köyü, Günyamaç Köyü, Günyamaç Mah., İnandık Köyü, İnköy Köyü, Kabalı Köyü, Kamışköy Köyü, Karayaprak Köyü, Karlı Köyü, Kaytarmış Köyü, Keller Köyü, Kızılcaören Köyü, Kızılören Köyü, Koç Mah., Koşutdere Köyü, Kurugöl Köyü, Küpecik Köyü, Madenköy Köyü, Mansurlu Köyü, Olukbaşı Köyü, Otmanalan Köyü, Oymadere Köyü, Öreğil Köyü, Özen Köyü, Pirhüseyin Köyü, Pusat Köyü, Sofular Köyü, Süleymaniye Köyü, Şahinköy Köyü, Tavşanlı Köyü, Tepe Mah., Topçuyeniköy Köyü, Tuzhisar Köyü, Üzeyir Köyü, Yakaboyu Köyü, Yalıncak Köyü, Yalnızağıl Köyü, Yarhisar Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hafik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hafik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hafik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hafik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hafik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hafik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hafik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hafik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hafik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hafik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hafik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hafik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hafik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hafik Mahalleleri