Gürün Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58800

Posta Kodu Sorgulama

Gürün Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gürün adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gürün’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gürün Posta Kodu 58800. Gürün adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gürün Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gürün adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gürün gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gürün adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gürün posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gürün da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gürün adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gürün Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gürün Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gürün İlçesinde toplamda 71 tane mahalle bulunmaktadır. Gürün Mahalleleri (Ağaçlı Köyü, Akdere Köyü, Aksu Mah., Ayvalı Köyü, Bağlıçay Köyü, Bahçeiçi Köyü, Başören Köyü, Bozhöyük Köyü, Böğrüdelik Köyü, Burçevi Mah., Camiliyurt Köyü, Çamlıca Köyü, Çayboyu Mah., Çevirme Köyü, Çiçekyurt Köyü, Davulhöyük Köyü, Dayakpınar Köyü, Deveçayırı Köyü, Dürmepınar Köyü, Erdoğan Köyü, Eskibektaşlı Köyü, Eskihamal Köyü, Göbekören Köyü, Gökçeyazı Köyü, Güldede Köyü, Güllübucak Köyü, Güneş Köyü, Hüyüklüyurt Köyü, Işıtan Mah., İncesu Köyü, Kaledere Köyü, Karadoruk Köyü, Karahisar Köyü, Karakuyu Köyü, Karapınar Köyü, Karayar Mah., Kaşköy Köyü, Kavakköy Köyü, Kayalar Köyü, Kaynarca Köyü, Ketençayır Mah., Kılıçdoğan Köyü, Kındıralık Köyü, Kızılburun Köyü, Kızılören Köyü, Kızılpınar Köyü, Kirazlık Mah., Konakpınar Köyü, Koyunlu Köyü, Kurultay Mah., Külahlı Köyü, Kürkçü Köyü, Mağara Köyü, Osmandede Köyü, Pınarönü Mah., Reşadiye Köyü, Sarıca Köyü, Suçatı Köyü, Sularbaşı Köyü, Şuğul Mah., Tepecik Köyü, Yassıcatepe Mah., Yaylacık Köyü, Yazyurdu Köyü, Yelken Köyü, Yeni Mah., Yenibektaşlı Köyü, Yeşildere Köyü, Yılanhöyük Köyü, Yolgeçen Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gürün adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gürün Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gürün posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gürün seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gürün Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gürün posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gürün posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gürün posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gürün adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gürün adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gürün adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gürün nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gürün da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gürün Mahalleleri