Gemerek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58580

Posta Kodu Sorgulama

Gemerek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58580. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gemerek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gemerek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gemerek Posta Kodu 58580. Gemerek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gemerek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gemerek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gemerek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gemerek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gemerek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gemerek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gemerek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gemerek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gemerek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gemerek İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Gemerek Mahalleleri (Akçaşar Köyü, Alaybey Mah., Alikemalefendi Mah., Arpaözü Mah., Bahçeli Mah., Beştepe Köyü, Bulhasan Köyü, Burhanköy Köyü, Cesurlar Köyü, Çatköy Köyü, Çiçekoğlu Köyü, Dendil Köyü, Durgunsu Köyü, Eğerci Köyü, Eskiçubuk Köyü, Eskiyurt Köyü, Eşikli Köyü, Fevziçakmak Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Hacıyusuf Köyü, İkizce Köyü, İnkışla Köyü, Kalebaşı Mah., Karaağıl Köyü, Karacalar Mah., Karaerkek Köyü, Karagöl Köyü, Kartalkaya Köyü, Keklicek Köyü, Kocaoğlu Köyü, Köprübaşı Mah., Köseli Köyü, Küçüktuzhisar Köyü, Kümeören Köyü, Muhsınyazıcıoğlu Mah., Muhsinyazıcıoğlu Mah., Osmanuşağı Köyü, Örenyurt Köyü, Öziçi Köyü, Seydinali Köyü, Subaşı Mah., Şehitbinbaşımehmetaras Mah., Talazoğlu Köyü, Tatlıpınar Köyü, Tekmen Köyü, Uğurmumcu Mah., Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yenihayat Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilöz Köyü, Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gemerek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gemerek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gemerek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gemerek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gemerek Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gemerek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gemerek posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gemerek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gemerek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gemerek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gemerek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gemerek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gemerek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gemerek Mahalleleri