Divriği Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58300

Posta Kodu Sorgulama

Divriği Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Divriği adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Divriği’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Divriği Posta Kodu 58300. Divriği adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Divriği Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Divriği adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Divriği gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Divriği adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Divriği posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Divriği da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Divriği adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Divriği Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Divriği Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Divriği İlçesinde toplamda 132 tane mahalle bulunmaktadır. Divriği Mahalleleri (Abuçimen Mah., Adatepe Köyü, Ağaçlıgöl Köyü, Ahmetpaşa Mah., Akbaba Köyü, Akmeşe Köyü, Akpelit Köyü, Arhusu Mah., Aşağıhamam Mah., Atmalıoğlu Köyü, Avşarcık Köyü, Bahçeli Köyü, Bahtiyar Köyü, Balova Köyü, Başören Köyü, Bayırlı Köyü, Bayırüstü Köyü, Beldibi Köyü, Beyköy Köyü, Ceditpaşa Mah., Çakırağa Köyü, Çakırtarla Köyü, Çakmakdüzü Köyü, Çamlık Köyü, Çamurlu Köyü, Çayören Köyü, Çayözü Köyü, Çiğdemli Köyü, Çitme Köyü, Çobandurağı Köyü, Çukuröz Köyü, Danişment(arıkbaşı) Köyü, Demirdağ Köyü, Demirdağ Mah., Derimli Köyü, Dikmeçay Köyü, Diktaş Köyü, Dillioğlu Mah., Dişbudak Köyü, Dumluca Köyü, Duruköy Köyü, Eğrisu Köyü, Ekinbaşı Köyü, Erikli Köyü, Eskibeyli Köyü, Gedikbaşı Köyü, Gezey Köyü, Gökçebel Köyü, Gökçecamii Mah., Gökçeharman Köyü, Gölören Köyü, Göndüren Köyü, Gözecik Köyü, Güllübağ Mah., Güllüce Köyü, Günbahçe Köyü, Güneş Köyü, Güneyevler Köyü, Güresin Köyü, Gürpınar Köyü, Güvenkaya Köyü, Hacıkumru Mah., Hacıosmanmescidi Mah., Handere Köyü, Höbek Köyü, İkizbaşak Köyü, İmamoğlu Mah., İmirhan Köyü, İnanlı Köyü, İncirlipınar Köyü, Kale Mah., Kalealtı Mah., Kaledibi Köyü, Karaağaçlı Köyü, Karakale Köyü, Karakuzulu Köyü, Karamahmut Mah., Karaman Köyü, Karasar Köyü, Karayusuf Mah., Karşıkonak Köyü, Kavaklısu Köyü, Kayaburun Köyü, Kayacık Köyü, Keçikaya Köyü, Kekliktepe Köyü, Kemenkeş Mah., Kesme Köyü, Kırkgöz Köyü, Kızılcaören Köyü, Kocapaşa Mah., Kuluncak Köyü, Küçükhüseyin Mah., Kültürlü Mah., Maden Mah., Madenli Köyü, Maltepe Köyü, Mercantepe Mah., Mursal Köyü, Oğulbey Köyü, Olukman Köyü, Ortaköy Köyü, Ovacık Köyü, Oyuktepe Köyü, Ödek Köyü, Ölçekli Köyü, Özbağı Köyü, Selimoğlu Köyü, Sırçalı Köyü, Sincan Köyü, Soğucak Köyü, Susuzlar Köyü, Susuzören Köyü, Süleymanağa Mah., Şahinköy Köyü, Tepehan Köyü, Turabali Mah., Ulucamii Mah., Uluçayır Köyü, Uzunbağ Köyü, Uzunkaya Köyü, Üçpınar Köyü, Ürük Köyü, Yağbasan Köyü, Yalnızsöğüt Köyü, Yazı Köyü, Yerliçay Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yeşilyol Köyü, Yusufşeyh Köyü, Yuva Köyü, Zelihahatun Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Divriği adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Divriği Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Divriği posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Divriği seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Divriği Posta Kodu 2023

Web sitemizde Divriği posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Divriği posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Divriği posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Divriği adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Divriği adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Divriği adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Divriği nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Divriği da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Divriği Mahalleleri