Altınyayla Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 58470

Posta Kodu Sorgulama

Altınyayla Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 58470. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Altınyayla adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Altınyayla’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Altınyayla Posta Kodu 58470. Altınyayla adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Altınyayla Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Altınyayla adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Altınyayla gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Altınyayla adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Altınyayla posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Altınyayla da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Altınyayla adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Altınyayla Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Altınyayla Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Altınyayla İlçesinde toplamda 22 tane mahalle bulunmaktadır. Altınyayla Mahalleleri (Aydın Mah., Başören Köyü, Başören Mah., Başyayla Köyü, Doğupınar Köyü, Gaziosmanpaşa Mah., Gümüşdiğin Köyü, Güzeloğlan Köyü, Harmandalı Köyü, Kale Köyü, Kızılhöyük Köyü, Kürkçüyurt Köyü, Merkez Mah., Mutubey Köyü, Paşaköy Köyü, Rıfatöçten Mah., Serinyayla Köyü, Şafak Mah., Tahtyurt Köyü, Taşlıhöyük Köyü, Yassıpınar Köyü, Yeşilyurt Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Altınyayla adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altınyayla Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Altınyayla posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Altınyayla seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Altınyayla Posta Kodu 2023

Web sitemizde Altınyayla posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Altınyayla posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Altınyayla posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Altınyayla adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Altınyayla adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Altınyayla adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Altınyayla nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Altınyayla da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Altınyayla Mahalleleri