Silopi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 73400

Posta Kodu Sorgulama

Silopi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 73400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Silopi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Silopi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Silopi Posta Kodu 73400. Silopi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Silopi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Silopi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Silopi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Silopi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Silopi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Silopi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Silopi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Silopi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Silopi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Silopi İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Silopi Mahalleleri (Aksu Köyü, Aktepe Köyü, Atatürk Mah., Ballıkaya Köyü, Barbaros Mah., Başak Köyü, Başak Mah., Birlikköy Köyü, Boğaz Mah., Bostancı Köyü, Buğdaylı Köyü, Cudi Mah., Cumhuriyet Mah., Çardaklı Köyü, Çiftlikköy Köyü, Damlaca Köyü, Dedeler Köyü, Derebaşı Köyü, Dicle Mah., Doruklu Köyü, Düzalan Köyü, Esenli Köyü, Fatih Mah., Kapılı Köyü, Karacaköy Köyü, Karşıyaka Mah., Kavallı Köyü, Koyunören Köyü, Köprübaşı Mah., Kösreli Köyü, Nuh Mah., Ofis Mah., Ortaköy Köyü, Ovaköy Köyü, Özgen Köyü, Pınarönü Köyü, Selçik Köyü, Şehitharunbey Mah., Uyanık Köyü, Üçağaç Köyü, Vatan Mah., Yazı Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yenişehir Mah., Yeşiltepe Mah., Yolağzı Köyü, Yolağzı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Silopi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Silopi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Silopi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Silopi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Silopi Posta Kodu 2024

Web sitemizde Silopi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Silopi posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Silopi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Silopi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Silopi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Silopi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Silopi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Silopi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Silopi Mahalleleri