İdil Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 73300

Posta Kodu Sorgulama

İdil Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 73300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İdil adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İdil’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İdil Posta Kodu 73300. İdil adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İdil Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İdil adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İdil gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İdil adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İdil posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İdil da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İdil adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İdil Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İdil Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İdil İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. İdil Mahalleleri (Akdağ Köyü, Aşağı Mah., Atakent Mah., Başakköy Köyü, Bereketli Köyü, Bozburun Köyü, Bozkır Köyü, Çınarlı Köyü, Çukurlu Köyü, Dicle Mah., Dirsekli Köyü, Dumanlı Köyü, Duruköy Köyü, Fırat Mah., Güzelova Köyü, Hendekköy Köyü, Işık Köyü, Kaşıkçı Köyü, Kayalı Köyü, Kayı Köyü, Kentli Köyü, Kuyulu Köyü, Mağaraköy Köyü, Okçu Köyü, Ortaköy Köyü, Oymak Köyü, Ozan Köyü, Öğündük Köyü, Özen Köyü, Peçenek Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sarıköy Köyü, Sulak Köyü, Şamil Mah., Temel Mah., Tepeköy Köyü, Toklu Köyü, Topraklı Köyü, Turgutözal Mah., Uçarlı Köyü, Ulak Köyü, Üçok Köyü, Yağmurca Köyü, Yalaz Köyü, Yarbaşı Köyü, Yavşan Köyü, Yayalar Köyü, Yeni Mah., Yörük Köyü, Yukarı Mah., Yuvalı Köyü, Yüksekköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İdil adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İdil Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İdil posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İdil seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İdil Posta Kodu 2023

Web sitemizde İdil posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İdil posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İdil posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İdil adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İdil adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İdil adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İdil nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İdil da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İdil Mahalleleri