Beytüşşebap Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 73800

Posta Kodu Sorgulama

Beytüşşebap Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 73800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beytüşşebap adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beytüşşebap’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beytüşşebap Posta Kodu 73800. Beytüşşebap adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beytüşşebap Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beytüşşebap adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beytüşşebap gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beytüşşebap adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beytüşşebap posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beytüşşebap da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beytüşşebap adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beytüşşebap Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beytüşşebap Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beytüşşebap İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Beytüşşebap Mahalleleri (Akarsu Köyü, Akçayol Köyü, Aliçavuş Mah., Aşağıdere Köyü, Ayvalık Köyü, Başaran Köyü, Beşağaç Köyü, Boğazören Köyü, Bolağaç Köyü, Cevizağacı Köyü, Dağaltı Köyü, Dilekyolu Köyü, Doğanyol Köyü, Dönmezler Köyü, Elki Mah., Gökçe Köyü, Güneyyaka Köyü, Günyüzü Köyü, Ilıcak Köyü, Karşıyaka Mah., Kovankaya Köyü, Koyunoba Köyü, Mezra Köyü, Mutluca Köyü, Ortalı Köyü, Oymakaya Köyü, Pınarbaşı Mah., Pirinçli Köyü, Söğütce Köyü, Toptepe Köyü, Tuzluca Köyü, Yenice Köyü, Yeşilöz Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beytüşşebap adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beytüşşebap Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beytüşşebap posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beytüşşebap seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beytüşşebap Posta Kodu 2022

Web sitemizde Beytüşşebap posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beytüşşebap posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beytüşşebap posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beytüşşebap adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beytüşşebap adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beytüşşebap adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beytüşşebap nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beytüşşebap da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beytüşşebap Mahalleleri