Saraydüzü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 57300

Posta Kodu Sorgulama

Saraydüzü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 57300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Saraydüzü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Saraydüzü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Saraydüzü Posta Kodu 57300. Saraydüzü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Saraydüzü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Saraydüzü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Saraydüzü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Saraydüzü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Saraydüzü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Saraydüzü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Saraydüzü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Saraydüzü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Saraydüzü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Saraydüzü İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Saraydüzü Mahalleleri (Akbelen Köyü, Arım Köyü, Asarcıkcamili Köyü, Asarcıkhacıköy Köyü, Asarcıkkayalı Köyü, Asarcıkkazaklı Köyü, Aşağıakpınar Köyü, Aşağıdarıçay Köyü, Avluca Köyü, Bahçeköy Köyü, Bahşaşlı Köyü, Başekin Köyü, Cumakayalı Köyü, Cumaköy Köyü, Cumatabaklı Köyü, Çalpınar Köyü, Çampaşalı Köyü, Çorman Köyü, Fakılı Köyü, Göynükören Köyü, Hacıçay Köyü, Hanoğlu Köyü, Karaçaygöleti Köyü, Korucuk Köyü, Merkez(saraydüzü) Mah., Tepeköy Köyü, Uluköy Köyü, Yalmansaray Köyü, Yaylacılı Köyü, Yenice Köyü, Yukarıakpınar Köyü, Yukarıarım Köyü, Zaimköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Saraydüzü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Saraydüzü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Saraydüzü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Saraydüzü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Saraydüzü Posta Kodu 2022

Web sitemizde Saraydüzü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Saraydüzü posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Saraydüzü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Saraydüzü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Saraydüzü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Saraydüzü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Saraydüzü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Saraydüzü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Saraydüzü Mahalleleri