Erfelek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 57800

Posta Kodu Sorgulama

Erfelek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 57800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Erfelek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Erfelek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Erfelek Posta Kodu 57800. Erfelek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Erfelek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Erfelek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Erfelek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Erfelek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Erfelek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Erfelek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Erfelek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Erfelek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Erfelek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Erfelek İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Erfelek Mahalleleri (Abdurrahmanpaşa Köyü, Akçaçam Köyü, Akçasöğüt Köyü, Aydınlar Köyü, Balıfakı Köyü, Başaran Köyü, Dağyeri Köyü, Değirmencili Köyü, Dereköy Köyü, Emirhalil Köyü, Gökçebel Köyü, Gümüşsuyu Köyü, Güven Köyü, Hacılar Köyü, Hamidiye Köyü, Hasandere Köyü, Himmetoğlu Köyü, Horzum Köyü, Hürremşah Köyü, İncirpınar Köyü, İnesökü Köyü, Kaldırayak Köyü, Karacaköy Köyü, Karaoğlu Köyü, Kazmasökü Köyü, Kınık Mah., Kızılcaelma Köyü, Kızılcaot Köyü, Kirazlık Köyü, Kurcalı Köyü, Merkez(erfelek) Mah., Mescitdüzü Köyü, Meydan Köyü, Ormantepe Köyü, Salavat Mah., Salı Köyü, Sarıboğa Köyü, Selbeyi Köyü, Soğucalı Köyü, Sorgun Köyü, Şerefiye Köyü, Tatlıca Köyü, Tekke Köyü, Tombul Köyü, Veysel Köyü, Yeniçam Köyü, Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Erfelek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Erfelek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Erfelek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Erfelek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Erfelek Posta Kodu 2024

Web sitemizde Erfelek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Erfelek posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Erfelek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Erfelek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Erfelek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Erfelek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Erfelek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Erfelek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Erfelek Mahalleleri