Dikmen Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 57660

Posta Kodu Sorgulama

Dikmen Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 57660. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dikmen adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dikmen’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dikmen Posta Kodu 57660. Dikmen adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dikmen Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dikmen adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dikmen gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dikmen adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dikmen posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dikmen da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dikmen adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dikmen Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dikmen Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dikmen İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Dikmen Mahalleleri (Akçakese Köyü, Babalıoğlu Köyü, Bucak Köyü, Büyükdağ Köyü, Büyükkızık Köyü, Çanakçı Köyü, Çevikli Köyü, Çorak Köyü, Çukurcaalan Köyü, Dağköy Köyü, Dudaş Köyü, Dumanlı Köyü, Göllü Köyü, Görümcek Köyü, Kadıköy Köyü, Karaağaç Köyü, Karakoyun Köyü, Kerim Köyü, Kırçal Mah., Kuzalan Köyü, Küçükkızık Köyü, Küplüce Köyü, Sarayköy Köyü, Şeyhhüseyin Köyü, Yakuplu Köyü, Yaykın Köyü, Yaylabeyi Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıçekmez Köyü, Yumaklı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dikmen adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dikmen Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dikmen posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dikmen seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dikmen Posta Kodu 2021

Web sitemizde Dikmen posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dikmen posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dikmen posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dikmen adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dikmen adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dikmen adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dikmen nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dikmen da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dikmen Mahalleleri