Boyabat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 57200

Posta Kodu Sorgulama

Boyabat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 57200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Boyabat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Boyabat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Boyabat Posta Kodu 57200. Boyabat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Boyabat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Boyabat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Boyabat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Boyabat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Boyabat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Boyabat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Boyabat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Boyabat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Boyabat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Boyabat İlçesinde toplamda 113 tane mahalle bulunmaktadır. Boyabat Mahalleleri (Akçakese Köyü, Akyörük Köyü, Alibeyli Köyü, Ardıç Köyü, Arıoğlu Köyü, Aşağıseyricek Köyü, Aşıklı Köyü, Aydoğan Köyü, Bağlıca Köyü, Bayamca Köyü, Bengübelen Köyü, Benişli Köyü, Binerli Köyü, Boyalı Köyü, Bölüklü Köyü, Bürüm Köyü, Büyükkaraağaç Köyü, Camiikebir Mah., Cemalettinköy Köyü, Çaltı Köyü, Çamlıca Mah., Çarşak Köyü, Çatpınar Köyü, Çattepe Köyü, Çaybaşı Köyü, Çeşnigir Köyü, Çorak Köyü, Çukurhan Köyü, Çulhalı Köyü, Çurguşlar Köyü, Dağtabaklı Köyü, Darıözü Köyü, Daylı Köyü, Dereçatı Köyü, Dodurga Köyü, Doğrul Köyü, Doğuca Köyü, Düzkaraağaç Köyü, Edil Köyü, Eğlence Köyü, Ekinören Köyü, Emiroğlu Köyü, Engilekin Köyü, Erkeç Köyü, Esengazili Köyü, Esentepe Köyü, Esentepe Mah., Gazidere Köyü, Gazideretabaklı Köyü, Gökçeağaçsakızı Köyü, Gökçukur Köyü, Gökdere Mah., Göve Köyü, Günpınar Köyü, Hacıahmetli Köyü, Hamzalı Köyü, Ilıcaköy Köyü, İmamlı Köyü, İsaoğlu Köyü, Kadınlı Köyü, Karacaören Köyü, Karamusalı Köyü, Kartaloğlu Köyü, Kavacık Köyü, Kavak Köyü, Kayaboğazı Köyü, Kemaldede Mah., Keseköy Köyü, Kılıçlı Köyü, Killik Köyü, Koçak Köyü, Kovaçayır Köyü, Kozanlı Köyü, Kozkule Köyü, Köprücek Köyü, Kumluk Mah., Kurtlu Köyü, Kurusaray Köyü, Kuyucakpınar Köyü, Kuzveren Köyü, Mahmutlu Köyü, Maruf Köyü, Marufalınca Köyü, Muratlı Köyü, Oğlakçılar Köyü, Okçumehmetli Köyü, Osmanköy Köyü, Ömerköy Köyü, Ören Köyü, Paşalıoğlu Köyü, Pirefendideresi Köyü, Salar Köyü, Sarıağaççayı Köyü, Sarıyar Köyü, Şeyhler Köyü, Şeyhli Köyü, Taşhanlı Köyü, Tekke Köyü, Tırnalı Köyü, Uzunçay Köyü, Yabanlı Köyü, Yaylacık Köyü, Yazıköy Köyü, Yenicamili Köyü, Yenikayalı Köyü, Yeniköy Köyü, Yenimehmetli Köyü, Yeşilçam Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldız Mah., Yukarıseyricek Köyü, Zincirlikuyu Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Boyabat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Boyabat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Boyabat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Boyabat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Boyabat Posta Kodu 2024

Web sitemizde Boyabat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Boyabat posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Boyabat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Boyabat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Boyabat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Boyabat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Boyabat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Boyabat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Boyabat Mahalleleri