Şirvan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 56760

Posta Kodu Sorgulama

Şirvan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 56760. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şirvan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şirvan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şirvan Posta Kodu 56760. Şirvan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şirvan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şirvan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şirvan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şirvan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şirvan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şirvan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şirvan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şirvan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şirvan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şirvan İlçesinde toplamda 58 tane mahalle bulunmaktadır. Şirvan Mahalleleri (Adıgüzel Köyü, Akçayar Köyü, Akgeçit Köyü, Akyokuş Köyü, Bağcılar Mah., Bayındır Köyü, Belençay Köyü, Boylu Köyü, Cevizlik Köyü, Çınarlı Köyü, Daltepe Köyü, Damlı Köyü, Demirkapı Köyü, Derinçay Köyü, Dişlinar Köyü, Doğruca Köyü, Durankaya Köyü, Fatih Mah., Gözlüce Köyü, Gümüş Köyü, Hürmüz Köyü, İkizler Köyü, İncekaya Köyü, Kalkancık Köyü, Kapılı Köyü, Karaca Köyü, Kasımlı Köyü, Kayahisar Köyü, Kesmetaş Köyü, Kırtepe Mah., Kirazlı Köyü, Kömürlü Köyü, Küfre Mah., Madenköy Köyü, Meşecik Köyü, Nallıkaya Köyü, Ormanbağı Köyü, Ormanlı Köyü, Otluk Köyü, Özpınar Köyü, Pirinçli Köyü, Sarıdana Köyü, Sırçalı Köyü, Sit Mah., Soğuksu Köyü, Suludere Köyü, Suluyazı Köyü, Taşlı Köyü, Taşyaka Köyü, Tatlıpayam Köyü, Yağcılar Köyü, Yalkaya Köyü, Yamaçlı Köyü, Yarımtepe Köyü, Yaylacı Köyü, Yayladağ Köyü, Yedikapı Köyü, Yolbaşı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şirvan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şirvan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şirvan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şirvan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şirvan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şirvan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şirvan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şirvan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şirvan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şirvan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şirvan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şirvan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şirvan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şirvan Mahalleleri