Kurtalan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 56500

Posta Kodu Sorgulama

Kurtalan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 56500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kurtalan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kurtalan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kurtalan Posta Kodu 56500. Kurtalan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kurtalan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kurtalan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kurtalan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kurtalan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kurtalan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kurtalan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kurtalan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kurtalan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kurtalan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kurtalan İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Kurtalan Mahalleleri (Ağaçlıpınar Köyü, Akçagedik Köyü, Akçalı Köyü, Akdem Köyü, Aksöğüt Köyü, Atalay Köyü, Avcılar Köyü, Aydemir Köyü, Azıklı Köyü, Bağlar Mah., Bağlıca Köyü, Bahçelievler Mah., Beykent Köyü, Bozhöyük Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakıllı Köyü, Çalıdüzü Köyü, Çattepe Köyü, Çayırlı Köyü, Çeltikbaşı Köyü, Çeşme Mah., Demirkuyu Köyü, Dicle Mah., Ekinli Köyü, Erdurağı Köyü, Fırat Mah., Garzan Mah., Gökdoğan Köyü, Gözpınar Köyü, Güney Mah., Gürgöze Köyü, Güzeldere Köyü, İğdeli Köyü, İncirlik Köyü, Kapıkaya Köyü, Karabağ Köyü, Kayalı Mah., Kayalısu Köyü, Kılıçlı Köyü, Konakpınar Köyü, Kültür Mah., Oyacık Köyü, Saipbeyli Köyü, Seyrantepe Mah., Sümer Mah., Şenköy Köyü, Taşoluk Köyü, Tatlı Köyü, Tekel Mah., Tosunbağı Köyü, Toytepe Köyü, Tulumtaş Köyü, Tütün Köyü, Uluköy Köyü, Üçpınar Köyü, Yakıttepe Köyü, Yanarsu Köyü, Yayıkdere Mah., Yayıklı Köyü, Yellice Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yeniköprü Köyü, Yeşilkonak Köyü, Yoldurağı Köyü, Yuvalı Köyü, Yürekveren Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kurtalan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kurtalan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurtalan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kurtalan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kurtalan Posta Kodu 2022

Web sitemizde Kurtalan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kurtalan posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kurtalan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kurtalan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kurtalan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kurtalan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kurtalan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kurtalan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kurtalan Mahalleleri