Eruh Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 56800

Posta Kodu Sorgulama

Eruh Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 56800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eruh adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eruh’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eruh Posta Kodu 56800. Eruh adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eruh Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eruh adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eruh gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eruh adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eruh posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eruh da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eruh adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eruh Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eruh Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eruh İlçesinde toplamda 60 tane mahalle bulunmaktadır. Eruh Mahalleleri (Akdiken Köyü, Akmeşe Köyü, Bağgöze Köyü, Ballıkavak Köyü, Bayıryüzü Köyü, Bayramlı Köyü, Bilgili Köyü, Bingöl Köyü, Bozatlı Köyü, Bozkuş Köyü, Bölüklü Köyü, Budamış Köyü, Cintepe Köyü, Çeltiksuyu Köyü, Çetinkol Köyü, Çırpılı Köyü, Çimencik Köyü, Çizmeli Köyü, Dadaklı Köyü, Dağdöşü Köyü, Dalkorur Köyü, Demiremek Köyü, Dih Mah., Dikboğaz Köyü, Dönerdöver Köyü, Ekinyolu Köyü, Erenkaya Köyü, Fatih Mah., Gedikaşar Köyü, Gelenkardeş Köyü, Gölgelikonak Köyü, Gönülaldı Köyü, Görendoruk Köyü, Gülburnu Köyü, Karadayılar Köyü, Kaşıkyayla Köyü, Kavakgölü Köyü, Kavaközü Köyü, Kekliktepe Köyü, Kemerli Köyü, Kılıçkaya Köyü, Körüklükaya Köyü, Kuşdalı Köyü, Narlıdere Köyü, Ormanardı Köyü, Ortaklı Köyü, Oymakılıç Köyü, Özlüpelit Köyü, Payamlı Köyü, Salkımbağlar Köyü, Sarıgül Mah., Savaş Köyü, Tünekpınar Köyü, Ufaca Köyü, Üzümlük Köyü, Yediyaprak Köyü, Yelkesen Köyü, Yerliçoban Köyü, Yeşilören Köyü, Yokuşlu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eruh adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eruh Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eruh posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eruh seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eruh Posta Kodu 2023

Web sitemizde Eruh posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eruh posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eruh posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eruh adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eruh adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eruh adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eruh nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eruh da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eruh Mahalleleri