Viranşehir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63700

Posta Kodu Sorgulama

Viranşehir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Viranşehir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Viranşehir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Viranşehir Posta Kodu 63700. Viranşehir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Viranşehir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Viranşehir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Viranşehir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Viranşehir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Viranşehir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Viranşehir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Viranşehir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Viranşehir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Viranşehir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Viranşehir İlçesinde toplamda 132 tane mahalle bulunmaktadır. Viranşehir Mahalleleri (Adaköy Köyü, Akçataş Köyü, Akkese Köyü, Alakonak Köyü, Altınbaşak Köyü, Arısu Köyü, Arıtır Köyü, Aslanbaba Köyü, Aşağıtınas Köyü, Atatürk Mah., Ayaklı Köyü, Azadi Mah., Bahçelievler Mah., Bakımlı Köyü, Ballıca Köyü, Başaran Köyü, Beğrük Köyü, Binekli Köyü, Bozca Köyü, Burç Köyü, Büyükbardacık Köyü, Büyükçavuş Köyü, Büyükgörümlü Köyü, Büyükkemberli Köyü, Büyükmutlu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamurlu Köyü, Çiftçiler Köyü, Çiftekuyu Köyü, Çokran Köyü, Dedeköy Köyü, Defterdar Köyü, Değim Köyü, Demirci Köyü, Dikili Köyü, Dinçer Köyü, Dinçkök Köyü, Ekinciler Köyü, Ekindöver Köyü, Elbeğendi Köyü, Elgün Köyü, Emiroğlu Mah., Engelli Köyü, Eser Köyü, Eskikale Köyü, Eşkin Köyü, Evcimen Köyü, Germen Köyü, Gögerli Köyü, Göktepe Köyü, Gölbaşı Mah., Gölcük Köyü, Gömüllü Köyü, Gönüllü Köyü, Gözeli Köyü, Gözler Köyü, Güleryüz Köyü, Gürpınar Köyü, Güzlek Köyü, Işıldar Köyü, İncirli Köyü, Kadıköy Köyü, Kale Mah., Karakuzu Köyü, Karataş Köyü, Kargalı Köyü, Karınca Köyü, Kavurga Köyü, Keçeli Köyü, Kemerli Köyü, Kervansarayı Köyü, Kınalıtepe Köyü, Kırbalı Köyü, Kırkgöz Köyü, Kırlık Köyü, Kışla Mah., Kolağası Köyü, Konakyeri Köyü, Koşulu Köyü, Kucak Köyü, Kumçeşme Köyü, Kurtulmuş Köyü, Küçükdikme Köyü, Küçükmutlu Köyü, Küçüktopça Köyü, Matla Köyü, Mehmetçik Köyü, Nergizli Köyü, Oğlakçı Köyü, Övüncük Köyü, Özal Mah., Pınarlar Köyü, Sağırtaş Köyü, Samanlı Köyü, Sarıbal Köyü, Satıcık Köyü, Satılmış Köyü, Sayoba Köyü, Selahaddineyyubi Mah., Sepetli Köyü, Sözeri Köyü, Süleymaniye Köyü, Şahinli Köyü, Şarkpınar Mah., Şırnak Mah., Tanyeli Köyü, Taşyaka Köyü, Tekke Mah., Tekneli Köyü, Tepedüzü Köyü, Toklu Köyü, Tunçbilek Köyü, Türkeli Köyü, Uğurlu Köyü, Ulaklı Köyü, Üçgül Köyü, Yaban Köyü, Yağızlar Köyü, Yarpuz Köyü, Yayık Köyü, Yazgüneşi Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Mah., Yeşilalıç Köyü, Yeşildurak Köyü, Yıldız Köyü, Yolbilen Köyü, Yollarbaşı Köyü, Yukarıbağ Köyü, Yukarıdilimli Köyü, Yukarışölen Köyü, Yüceler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Viranşehir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Viranşehir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Viranşehir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Viranşehir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Viranşehir Posta Kodu 2024

Web sitemizde Viranşehir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Viranşehir posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Viranşehir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Viranşehir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Viranşehir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Viranşehir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Viranşehir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Viranşehir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Viranşehir Mahalleleri