Suruç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63800

Posta Kodu Sorgulama

Suruç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Suruç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Suruç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Suruç Posta Kodu 63800. Suruç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Suruç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Suruç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Suruç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Suruç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Suruç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Suruç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Suruç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Suruç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Suruç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Suruç İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Suruç Mahalleleri (Ağırtaş Köyü, Akören Köyü, Alanyurt Köyü, Alıgör Mah., Aşağıkarıncalı Köyü, Aşağıoylum Köyü, Aydın Mah., Ayhan Köyü, Balaban Köyü, Bellik Köyü, Bilge Köyü, Binatlı Köyü, Boztepe Köyü, Bozyokuş Köyü, Büyükağacı Köyü, Büyüksergen Köyü, Büyükziyaret Köyü, Cumhuriyet Mah., Çanakçı Köyü, Çaykara Köyü, Çengelli Köyü, Çomak Köyü, Dağgören Köyü, Dıkılı Mah., Dinlence Köyü, Dumlukuyu Köyü, Ekili Köyü, Eskice Köyü, Eskiören Köyü, Ezgil Köyü, Fıstıklı Köyü, Göleç Köyü, Günebakan Köyü, Harmanalan Köyü, Hürrıyet Mah., Hüyükyanı Köyü, İzci Köyü, Kapıcı Köyü, Karaca Köyü, Karadut Köyü, Karahüyük Köyü, Karaköy Köyü, Karataş Köyü, Keberli Köyü, Kesmecik Köyü, Kırmıt Köyü, Kızılhüyük Köyü, Köseler Köyü, Köseveli Köyü, Kurutepe Köyü, Küçükköprülü Köyü, Küçükova Köyü, Küçüksergen Köyü, Küçükziyaret Köyü, Mertismail Köyü, Mollahamza Köyü, Mürşitpınar Köyü, Narlı Mah., Oymaklı Köyü, Ölçektepe Köyü, Örgütlü Köyü, Özlüce Köyü, Sarayaltı Mah., Saygın Köyü, Taşlıkuyu Köyü, Tavşanköy Köyü, Tepe Mah., Tokçalı Köyü, Topçular Köyü, Uludüz Köyü, Uysallı Köyü, Uzgören Köyü, Üçpınar Köyü, Üvecik Köyü, Yağışlı Köyü, Yalınca Köyü, Yalpı Köyü, Yanaloba Köyü, Yatırtepe Köyü, Yaylatepe Köyü, Yazıköy Köyü, Yeğen Köyü, Yenışehır Mah., Yıldırım Mah., Yıldız Köyü, Yoğurtçu Köyü, Yolcular Köyü, Yönlü Köyü, Yukarıaybastı Köyü, Yukarıbostancılar Köyü, Yumurtalık Köyü, Yurtçiçeği Köyü, Zeyrek Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Suruç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Suruç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Suruç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Suruç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Suruç Posta Kodu 2023

Web sitemizde Suruç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Suruç posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Suruç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Suruç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Suruç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Suruç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Suruç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Suruç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Suruç Mahalleleri