Siverek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63614

Posta Kodu Sorgulama

Siverek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63614. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Siverek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Siverek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Siverek Posta Kodu 63614. Siverek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Siverek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Siverek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Siverek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Siverek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Siverek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Siverek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Siverek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Siverek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Siverek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Siverek İlçesinde toplamda 150 tane mahalle bulunmaktadır. Siverek Mahalleleri (Abdalağa Mah., Alagün Köyü, Altaylı Köyü, Altınahır Köyü, Altınlı Köyü, Altınpınar Köyü, Anacak Köyü, Aşağıalınca Köyü, Aşağıkarabahçe Köyü, Aşağıkaracaören Köyü, Aşağıyalankoz Köyü, Aşlıca Köyü, Avurtepe Köyü, Ayvanat Mah., Azıklı Köyü, Bağcı Köyü, Bağlar Mah., Bağlık Mah., Bahçelievler Mah., Bakırca Köyü, Baki Köyü, Bakmaç Köyü, Başbük Köyü, Başdeğirmen Köyü, Batı Köyü, Bayırözü Köyü, Benek Köyü, Beşyamaç Mah., Beyçeri Köyü, Bozkuyu Köyü, Böğürtlen Köyü, Bucak(beğdeş) Köyü, Bürüncek Köyü, Büyükgöl Köyü, Büyükkazanlı Köyü, Büyükoba Köyü, Büyüktepe Köyü, Büyükyakıtlı Köyü, Camikebir Mah., Canpolat Köyü, Cinhisar Köyü, Çağa Köyü, Çağdaş Köyü, Çanakçı Köyü, Çatlı Köyü, Çavuşlu Köyü, Çaylarbaşı Köyü, Çepni Köyü, Çiftçibaşı Köyü, Çubuklu Köyü, Dağbaşı Köyü, Darıcalı Köyü, Deliktaş Köyü, Dicle Mah., Direkli Köyü, Divan Köyü, Doğukent Köyü, Düğerin Köyü, Ediz Köyü, Eğriçay Köyü, Endarlı Köyü, Ergen Köyü, Erkonağı Köyü, Ertem Köyü, Eskihan Köyü, Esmerçayır Mah., Fırat Mah., Gaziköy Köyü, Gedik Köyü, Gerçek Köyü, Gözcek Köyü, Gözelek Köyü, Gözeli Köyü, Gülabibey Mah., Gülpınar Köyü, Güney Mah., Gürakar Köyü, Güvercin Köyü, Güzelpınar Köyü, Hacıömer Mah., Haliliye Mah., Hamamören Köyü, Hamidiye Mah., Hasançelebi Mah., Hasırlı Köyü, Hayriye Mah., İleri Köyü, İnanlı Köyü, Kale Mah., Kalemli Köyü, Kalınağaç Köyü, Kamışlı Köyü, Karabahçe Köyü, Karakeçi Köyü, Karakoyun Köyü, Kargalı Köyü, Karpuzcu Köyü, Kavalık Köyü, Kayalı Köyü, Keçiburcu Köyü, Keçikıran Köyü, Kesmekaya Köyü, Keş Köyü, Kıvançlı Köyü, Konurtepe Köyü, Kurbağalı Köyü, Kuşlugöl Köyü, Küçükgöl Köyü, Küptepe Köyü, Merkez Mah., Mezra Köyü, Narlıkaya Köyü, Nohut Köyü, Ofis Mah., Onar Köyü, Ortanca Köyü, Oyman Köyü, Oyuktaş Köyü, Önder Köyü, Örgülü Köyü, Peynirci Köyü, Sabancı Köyü, Salur Köyü, Sarıdam Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıören Köyü, Savucak Köyü, Selimpınar Mah., Soydan Köyü, Söylemez Köyü, Sumaklı Köyü, Şairibrahimrafet Mah., Şekerli Köyü, Şirinkuyu Mah., Tanrıverdi Köyü, Taşağıl Köyü, Taşhan Köyü, Taşıkara Köyü, Taşlı Köyü, Turna Köyü, Tutumlu Köyü, Uzunziyaret Köyü, Ülkülü Köyü, Üstüntaş Köyü, Yeditaş Mah., Yenişehir Mah., Yoğunca Köyü, Yumrutepe Köyü, Yücelen Köyü, Zincirliçay Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Siverek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Siverek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Siverek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Siverek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Siverek Posta Kodu 2024

Web sitemizde Siverek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Siverek posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Siverek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Siverek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Siverek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Siverek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Siverek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Siverek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Siverek Mahalleleri