Karaköprü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63320

Posta Kodu Sorgulama

Karaköprü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63320. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karaköprü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karaköprü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karaköprü Posta Kodu 63320. Karaköprü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karaköprü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karaköprü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karaköprü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karaköprü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karaköprü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karaköprü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karaköprü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karaköprü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karaköprü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karaköprü İlçesinde toplamda 88 tane mahalle bulunmaktadır. Karaköprü Mahalleleri (Ağılcık Mah., Ağızhan Mah., Akbayır Mah., Akıncı Mah., Akpınar Mah., Akziyaret Mah., Apaydın Mah., Aşağıçiftlik Mah., Aşıkköy Mah., Ayanlar Mah., Bahçeli Mah., Başören Mah., Bezirci Mah., Bozköy Mah., Bölücek Mah., Buğdayhüyük Mah., Büyükalanlı Mah., Büyükçömlekçi Mah., Büyükkargılı Mah., Büyükördek Mah., Büyüksalkım Mah., Cülmen Mah., Çakmak Mah., Çankaya Mah., Çıralı Mah., Çiftekemer Mah., Demircik Mah., Dolunay Mah., Doyumlu Mah., Düğer Mah., Ergünköy Mah., Esentepe Mah., Estafirullah Mah., Gazibey Mah., Geçitköy Mah., Gelibolu Mah., Göbekli Mah., Gölgen Mah., Güllübağ Mah., Günışık Mah., Hamurkesen Mah., Horzum Mah., Hüyüklü Mah., İlhan Mah., İsaören Mah., Karataş Mah., Karşıyaka Mah., Kasımkuyu Mah., Kırkpınar Mah., Kızılburç Mah., Kızlar Mah., Korukezen Mah., Köksüren Mah., Kuşluca Mah., Kuyucak Mah., Küçükalanlı Mah., Külaflı Mah., Lüleci Mah., Maşuk Mah., Mehmetçik Mah., Merkez Mah., Millisaray Mah., Mustafacık Mah., Otlukalan Mah., Öğütçü Mah., Örcünlü Mah., Överler Mah., Özgedik Mah., Pınarbaşı Mah., Sakça Mah., Sancak Mah., Sarım Mah., Şahin Mah., Şeker Mah., Şenevler Mah, Şeyhzeliha Mah., Tatburcu Mah., Tülmen Mah., Türkmen Mah., Uzuncuk Mah., Yarımtepe Mah., Yaylacık Mah., Yedikuyu Mah., Yemişli Mah., Yığınak Mah., Yoğunburç Mah., Yukarıkoşma Mah., Yusufkuyu Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karaköprü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karaköprü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karaköprü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karaköprü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karaköprü Posta Kodu 2023

Web sitemizde Karaköprü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karaköprü posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karaköprü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karaköprü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karaköprü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karaköprü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karaköprü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karaköprü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karaköprü Mahalleleri