Hilvan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63900

Posta Kodu Sorgulama

Hilvan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hilvan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hilvan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hilvan Posta Kodu 63900. Hilvan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hilvan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hilvan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hilvan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hilvan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hilvan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hilvan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hilvan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hilvan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hilvan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hilvan İlçesinde toplamda 68 tane mahalle bulunmaktadır. Hilvan Mahalleleri (Ağveren Köyü, Akçakepir Köyü, Akçaören Köyü, Alpı Köyü, Angaç Köyü, Arıca Köyü, Arınık Köyü, Arpalı Köyü, Aslanlı Köyü, Aşağıçatak Köyü, Aşağıekece Köyü, Aşağıkamış Köyü, Aşağıkucak Köyü, Aşağıkülünçe Köyü, Atamer Köyü, Aydınlı Köyü, Bağlar Mah., Bahçecik Köyü, Bahçelievler Mah., Balkı Köyü, Bargaç Köyü, Bölücek Köyü, Bölükbaşı Köyü, Buğur Köyü, Çakmak Köyü, Çat Köyü, Çığıllı Köyü, Çimdeli Mah., Doğrular Köyü, Faikköy Köyü, Gelenek Köyü, Göktepe Köyü, Gölcük Köyü, Gölebakan Köyü, Gülaldı Köyü, Hanmağara Köyü, Hayrat Köyü, İncirli Köyü, Kadıkent Köyü, Karaburç Köyü, Karacurun Mah., Karapınar Köyü, Kavalık Köyü, Kepirhisar Köyü, Kepirkucak Köyü, Kırbaşı Köyü, Kopuz Köyü, Korgun Köyü, Kuskunlu Köyü, Küçükgölcük Köyü, Malören Köyü, Mantarlı Köyü, Ovacık Köyü, Oymaağaç Köyü, Ömerli Köyü, Özbaş Köyü, Özveren Köyü, Saluca Köyü, Söğütlü Köyü, Sucuhan Köyü, Uluyazı Köyü, Ustahasan Köyü, Uzuncuk Köyü, Üçüzler Köyü, Yakınyurt Köyü, Yeni Mah., Yeşerdi Köyü, Yuvacalı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hilvan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hilvan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hilvan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hilvan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hilvan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hilvan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hilvan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hilvan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hilvan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hilvan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hilvan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hilvan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hilvan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hilvan Mahalleleri