Harran Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63510

Posta Kodu Sorgulama

Harran Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63510. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Harran adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Harran’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Harran Posta Kodu 63510. Harran adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Harran Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Harran adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Harran gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Harran adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Harran posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Harran da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Harran adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Harran Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Harran Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Harran İlçesinde toplamda 105 tane mahalle bulunmaktadır. Harran Mahalleleri (Ağcıl Köyü, Ahmetkara Köyü, Akkuş Köyü, Alacalı Köyü, Altılı Köyü, Arın Köyü, Aslankuyusu Köyü, Aslanlı Köyü, Aşağıkesmekaya Köyü, Aşağıyarımca Köyü, Avlak Köyü, Aydıncık Köyü, Aydınlar Köyü, Aydüştü Köyü, Balkat Köyü, Balkır Köyü, Başkaragöz Köyü, Bellitaş Köyü, Bilgili Köyü, Binekli Köyü, Bozyazı Köyü, Buğdaytepe Köyü, Buldum Köyü, Bulgurlu Köyü, Bükdere Köyü, Büyüktaşlıca Köyü, Büyüktürbe Köyü, Büyükyıldız Köyü, Ceylangözü Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağbaşı Köyü, Çaltılı Köyü, Çatalhurma Köyü, Çepkenli Köyü, Çiçek Köyü, Çolpan Köyü, Damlasu Köyü, Dayanıklı Köyü, Demirli Köyü, Doğukesmekaya Köyü, Doruç Köyü, Duran Köyü, Emekli Köyü, Eskiharran Köyü, Giyimli Köyü, Gögeç Köyü, Göktaş Köyü, Gözcü Köyü, Gürgelen Köyü, Hazretiyakup Mah., Huzurlu Köyü, İbniteymiye Mah., İmambakır Köyü, İmambakır Mah., Kabataş Köyü, Karataş Köyü, Kayaca Köyü, Kaymaklı Köyü, Kılıçlı Köyü, Kırmıtlı Köyü, Koyunluca Köyü, Kökenli Köyü, Kuruyer Köyü, Küçükyıldız Köyü, Küplüce Köyü, Meydankapı Köyü, Minare Köyü, Oğulcuk Köyü, Öncüller Köyü, Özlüce Köyü, Öztaş Köyü, Parapara Köyü, Saide Köyü, Savacık Köyü, Seferköy Köyü, Sehrince Köyü, Selalmaz Köyü, Sugeldi Köyü, Süleymandemirel Mah., Sütlüce Köyü, Şahinalan Köyü, Şeyhhayatiharrani Mah., Şuaypşehri Köyü, Şükürali Köyü, Tahılalan Köyü, Tanınmış Köyü, Tantana Köyü, Taylıca Köyü, Tekneli Köyü, Toytepe Köyü, Tozluca Köyü, Türkoğlu Köyü, Uluağaç Köyü, Uzunyol Köyü, Ünlü Köyü, Varlıalan Köyü, Yakacık Köyü, Yardımlı Köyü, Yayğılı Köyü, Yayvandoruk Köyü, Yenice Köyü, Yenidoğan Köyü, Yolğider Köyü, Yukarıyakınyol Köyü, Yukarıyarımca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Harran adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Harran Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Harran posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Harran seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Harran Posta Kodu 2023

Web sitemizde Harran posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Harran posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Harran posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Harran adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Harran adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Harran adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Harran nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Harran da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Harran Mahalleleri