Haliliye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63040

Posta Kodu Sorgulama

Haliliye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63040. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Haliliye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Haliliye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Haliliye Posta Kodu 63040. Haliliye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Haliliye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Haliliye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Haliliye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Haliliye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Haliliye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Haliliye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Haliliye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Haliliye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Haliliye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Haliliye İlçesinde toplamda 161 tane mahalle bulunmaktadır. Haliliye Mahalleleri (Acaryurt Mah., Açıkyazı Mah., Ahmetyesevi Mah., Akdoğan Mah., Akpınar Mah., Aktaş Mah., Altındamla Mah., Altıntepe Mah., Anaz Mah., Aslanlı Mah., Asri Mah., Aşağıakören Mah., Aşağıiçkara Mah., Aşağıkoymat Mah., Aşağıvarlıca Mah., Atatürk Mah., Ayazca Mah., Babadamı Mah., Bağlar Mah., Bağlarbaşı Mah., Bahçelievler Mah., Bakımlı Mah., Balkatan Mah., Ballıca Mah., Bamyasuyu Mah., Boncuk Mah., Boydere Mah., Büyükmirdesi Mah., Cengiztopel Mah., Çamlıdere Mah., Çanakçı Mah., Çatallı Mah., Çekçek Mah., Çiçekli Mah., Çiçektepesi Mah., Dağeteği Mah., Dağyanı Mah., Dalbaşı Mah., Denizci Mah., Derinkuyu Mah., Derman Mah., Devteşti Mah., Dikme Mah., Diktaş Mah., Diphisar Mah., Eğerkıran Mah., Emirler Mah., Ernebi Mah., Ertuğrulgazi Mah., Esenyayla Mah., Göktepe Mah., Güçlü Mah., Gülveren Mah., Gümüştaş Mah., Gürpınar Mah., Güvenli Mah., Güzel Mah., Güzelyurt Mah., Halime Mah., Hamidiye Mah., Havşanlı Mah., Hızmalı Mah., İbrik Mah., İkiağız Mah., İmambakır Mah., İnci Mah., İncirağacı Mah., İncirli Mah., İpekyol Mah., İrice Mah., Kahraman Mah., Kalecik Mah., Kalınbayat Mah., Kamberiye Mah., Kanatlı Mah., Kanoğlu Mah., Kapaklı Mah., Karatepe Mah., Kargalı Mah., Karpuzlu Mah., Karşıyaka Mah., Kayalı Mah., Kaygılı Mah., Kaynaklı Mah., Keçili Mah., Kengerli Mah., Kepez Mah., Keremli Mah., Kesme Mah., Kısas Mah., Kızılpınar Mah., Koçak Mah., Konaç Mah., Konak Mah., Konuklu Mah., Körkuyu Mah., Köse Mah., Kösecik Mah., Küçüksenemağara Mah., Mağaracık Mah., Mamuca Mah., Mehmetçik Mah., Mil Mah., Mimarsinan Mah., Mutluca Mah., Nokta Mah., Oğulbey Mah., Ortaören Mah., Osmanbey Mah., Osmangazi Mah., Örencik Mah., Parmakkapı Mah., Paşabağı Mah., Payamlı Mah., Perşembe Mah., Refahiye Mah., Sancaktar Mah., Sarışeyh Mah., Sarıtaş Mah., Sarpdere Mah., Sefalı Mah., Selahaddineyyübi Mah., Sendebelen Mah., Seyrantepe Mah., Sırrın Mah., Sultanfatih Mah., Sumaklı Mah., Süleymaniye Mah., Şairnabi Mah., Şairşevket Mah., Şenocak Mah., Şeyhçoban Mah., Taşlıca Mah., Tekerli Mah., Tepedibi Mah., Tepeköy Mah., Terzi Mah., Topraklı Mah., Ulubağ Mah., Ulubatlı Mah., Uluhan Mah., Umut Mah., Üçkonak Mah., Üçkuyu Mah., Üzümkara Mah., Veyselkarani Mah., Yarımsu Mah., Yavuzselim Mah., Yazılıkavak Mah., Yedikuyu Mah., Yenice Mah., Yeniköy Mah., Yenisu Mah., Yeroluk Mah., Yeşildirek Mah., Yeşilköy Mah., Yeşiltepe Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldız Mah., Yolyazı Mah., Yukarıkoymat Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Haliliye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Haliliye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Haliliye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Haliliye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Haliliye Posta Kodu 2024

Web sitemizde Haliliye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Haliliye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Haliliye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Haliliye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Haliliye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Haliliye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Haliliye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Haliliye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Haliliye Mahalleleri