Eyyübiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63200

Posta Kodu Sorgulama

Eyyübiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eyyübiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eyyübiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eyyübiye Posta Kodu 63200. Eyyübiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eyyübiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eyyübiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eyyübiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eyyübiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eyyübiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eyyübiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eyyübiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eyyübiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eyyübiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eyyübiye İlçesinde toplamda 147 tane mahalle bulunmaktadır. Eyyübiye Mahalleleri (Abdurrahmandede Mah., Açmalı Mah., Akabe Mah., Akçamescit Mah., Akdilek Mah., Akmağara Mah., Akören Mah., Akşemsettin Mah., Altın Mah., Altınbaşak Mah., Altıntepe Mah., Ambartepe Mah., Apalı Mah., Aşağıhemedan Mah., Aşağıkoçlu Mah., Aşağıyazıcı Mah., Atlıkonak Mah., Ayrancı Mah., Bağış Mah., Bakırtaş Mah., Bakışlar Mah., Banarlı Mah., Başgöze Mah., Başören Mah., Batıkent Mah., Bayraklı Mah., Beşat Mah, Beykapısı Mah., Bıçakçılı Mah., Bildim Mah., Buhara Mah., Bulduk Mah., Büyükçaylı Mah., Büyükdüzlük Mah., Büyükhan Mah., Büyükotluca Mah., Çalışkanlar Mah., Çamurlu Mah., Dedeosman Mah., Dernek Mah., Dilimli Mah., Direkli Mah., Dolutepe Mah., Duruca Mah., Eyüpkent Mah., Eyyübiye Mah., Eyyüpnebi Mah., Gelincik Mah., Göldere Mah., Göller Mah., Görenler Mah., Gözeller Mah., Gümüşkuşak Mah., Gümüşören Mah., Güneş Mah., Güngören Mah., Güzelkuyu Mah., Hacıbayram Mah., Hacılar Mah., Hakimdede Mah., Haleplibahçe Mah., Hamzababa Mah., Hancığaz Mah., Hayatiharrani Mah., Horoz Mah., İkizce Mah., Kadıkendi Mah., Kadıoğlu Mah., Kap Mah., Kaplan Mah., Karaali Mah., Karahisar Mah., Karakoyunlu Mah., Karaman Mah., Keberli Mah., Keçikıran Mah., Kendirci Mah., Keserdede Mah., Keskin Mah., Kınalı Mah., Kırçiçeği Mah., Kırkmağara Mah., Kızılkuyu Mah., Koçören Mah., Köprülük Mah., Kubacık Mah., Kurtuluş Mah., Kurucuk Mah., Küçükdüzlük Mah., Küçükhan Mah., Külünçe Mah., Küpeli Mah., Mance Mah., Mihraplı Mah., Muradiye Mah., Mutlukaya Mah., Nadire Mah., Olgunlar Mah., Olukyanı Mah., Onikiler Mah., Ortahemedan Mah., Osmanlı Mah., Ovabeyli Mah., Ozanlar Mah., Örenli Mah., Özlü Mah., Payamlı Mah., Pınarbaşı Mah., Sağlık Mah., Seksenören Mah., Selçuklu Mah., Selman Mah., Sultantepe Mah., Şahinler Mah., Şıhmaksut Mah., Tarlabaşı Mah., Taşlıca Mah., Tekyamaç Mah., Tepe Mah., Topdağı Mah., Turluk Mah., Tuzluca Mah, Türkmeydanı Mah., Uğurlu Mah., Ulak Mah., Ulu Mah., Ulucami Mah., Umuroba Mah., Üzerlik Mah., Vergili Mah., Yağmurlu Mah., Yakubiye Mah., Yamaçaltı Mah., Yanıkçöğür Mah., Yardımcı Mah., Yaykılıç Mah., Yediyol Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yolbilir Mah., Yukarıçaykuyu Mah., Yukarıhemedan Mah., Yukarıkoçlu Mah., Yukarıyazıcı Mah., Yusuf Mah., Yusufpaşa Mah., Zeynep Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eyyübiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eyyübiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eyyübiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eyyübiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eyyübiye Posta Kodu 2023

Web sitemizde Eyyübiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eyyübiye posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eyyübiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eyyübiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eyyübiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eyyübiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eyyübiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eyyübiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eyyübiye Mahalleleri