Bozova Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63850

Posta Kodu Sorgulama

Bozova Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63850. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bozova adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bozova’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bozova Posta Kodu 63850. Bozova adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bozova Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bozova adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bozova gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bozova adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bozova posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bozova da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bozova adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bozova Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bozova Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bozova İlçesinde toplamda 87 tane mahalle bulunmaktadır. Bozova Mahalleleri (Akmağara Köyü, Altınlı Köyü, Argıncık Köyü, Arıkök Köyü, Arpalı Köyü, Avlak Köyü, Aylan Köyü, Bağlıca Köyü, Bahçelievler Mah., Baltaş Köyü, Binekli Köyü, Boztepe Köyü, Budaklı Köyü, Buğluca Köyü, Bulancak Köyü, Büyükhan Köyü, Çakmaklı Köyü, Çatak Mah., Deliler Köyü, Demirel Mah., Denizbacı Köyü, Dutluca Köyü, Dutluk Köyü, Eskin Köyü, Fevziçakmak Mah., Gerdek Köyü, Gökören Köyü, Gölbaşı Mah., Gözenek Köyü, Hacıköy Köyü, Hacılar Köyü, Hisarlar Köyü, Irmakboyu Köyü, İkizköy Köyü, İncirli Köyü, İnönü Mah., Kabacık Köyü, Kaçarsallıcası Köyü, Karaca Köyü, Karacaören Köyü, Karakaş Köyü, Karapınar Köyü, Kargılı Köyü, Karşıyaka Mah., Kepirce Köyü, Kesmetaş Köyü, Kılçık Köyü, Kılıçören Köyü, Kındırali Köyü, Kırağılı Köyü, Kırmızıpınar Mah., Kızlar Köyü, Killik Köyü, Koçhisar Köyü, Koçveran Köyü, Konuksever Köyü, Köseşahin Köyü, Küpeli Köyü, Meydan Mah., Mülkören Köyü, Ortaören Köyü, Örgülü Köyü, Özal Mah., Özgören Köyü, Pirhalil Köyü, Sağırlı Köyü, Seyitören Köyü, Sığırcık Köyü, Sızan Köyü, Soğukkuyu Köyü, Söğütlü Köyü, Şanlıavşar Köyü, Şeyhler Köyü, Taşan Köyü, Taşlıdere Köyü, Tatarhüyük Köyü, Tozluca Köyü, Tunalı Köyü, Türkmenören Köyü, Umutlu Köyü, Uzunburç Köyü, Üçdirek Köyü, Ürünlü Köyü, Yavuzselim Mah., Yeşilevler Mah., Yeşilova Mah., Zivanlı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bozova adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bozova Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bozova posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bozova seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bozova Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bozova posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bozova posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bozova posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bozova adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bozova adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bozova adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bozova nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bozova da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bozova Mahalleleri