Birecik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63400

Posta Kodu Sorgulama

Birecik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Birecik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Birecik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Birecik Posta Kodu 63400. Birecik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Birecik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Birecik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Birecik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Birecik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Birecik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Birecik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Birecik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Birecik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Birecik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Birecik İlçesinde toplamda 83 tane mahalle bulunmaktadır. Birecik Mahalleleri (Abdallı Köyü, Adalar Mah., Akarçay Köyü, Akpınar Köyü, Almaşar Köyü, Altınova Köyü, Arat Köyü, Arslanlı Köyü, Aşağıalmaşar Köyü, Aşağıeşme Köyü, Aşağıfatmacık Köyü, Aşağıhabib Köyü, Aşağıkarkutlu Köyü, Aşağıkuyucak Köyü, Bağlarbaşı Köyü, Bahçeönü Köyü, Bentbahçesi Köyü, Bozdere Köyü, Boztepe Köyü, Böğürtlen Köyü, Cibinören Köyü, Cumhuriyet Mah., Çiçekalan Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çoğan Köyü, Dalocak Köyü, Damlıca Köyü, Dışlık Köyü, Diktepe Köyü, Divriği Köyü, Dorucak Köyü, Duyduk Köyü, Düzlüce Köyü, Ekenek Köyü, Fatih Mah., Geçittepe Köyü, Göktepe Köyü, Günışığı Köyü, Güvenir Köyü, Han Köyü, Haydarahmet Köyü, Hocaşerif Mah., Ilgar Köyü, İnaplı Köyü, İnceler Köyü, İncirli Köyü, İncirlidere Köyü, Karababa Köyü, Karşıyaka Mah., Keskince Köyü, Kocaali Köyü, Konakköy Köyü, Kömağıl Köyü, Kural Köyü, Kurtuluş Mah., Kurucahüyük Köyü, Mağaralı Köyü, Melikzahir Mah., Mengelli Köyü, Merkez(birecik) Mah., Meteler Köyü, Meyanca Köyü, Meydan Mah., Ortafatmacık Köyü, Özveren Köyü, Pınarbaşı Mah., Saha Mah., Sancak Mah., Sekili Köyü, Sumaklı Köyü, Surtepe Köyü, Şekerköy Köyü, Tüten Köyü, Uğurcuk Köyü, Yaylacık Köyü, Yeniakpınar Köyü, Yılmaz Köyü, Yukarıhabib Köyü, Yukarıincirli Köyü, Yukarıkarabaş Köyü, Yukarıyeniçağ Köyü, Yuvacık Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Birecik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Birecik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birecik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Birecik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Birecik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Birecik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Birecik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Birecik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Birecik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Birecik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Birecik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Birecik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Birecik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Birecik Mahalleleri