Akçakale Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 63500

Posta Kodu Sorgulama

Akçakale Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 63500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akçakale adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akçakale’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akçakale Posta Kodu 63500. Akçakale adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akçakale Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akçakale adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akçakale gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akçakale adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akçakale posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akçakale da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akçakale adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akçakale Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akçakale Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akçakale İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Akçakale Mahalleleri (Acıkuyu Köyü, Akbilek Köyü, Akçaköy Köyü, Akdiken Köyü, Akkeçi Köyü, Aksahrınç Köyü, Alatlar Köyü, Alıncık Köyü, Arıcan Köyü, Aşağıbeğdeş Köyü, Aşağıçinpolat Köyü, Aşağıderen Köyü, Atatürk Mah., Aydınlı Köyü, Ayranlı Köyü, Ayyıldız Köyü, Baykuş Köyü, Bilece Köyü, Bolatlar Köyü, Boybeyi Köyü, Büyüknaneli Köyü, Büyüktaş Köyü, Büyüktokaç Köyü, Cevher Köyü, Ceylanlı Mah., Çakırlar Köyü, Deniz Köyü, Dibek Köyü, Donandı Köyü, Dorumali Köyü, Edebey Köyü, Eke Köyü, Ekinyazı Köyü, Erdemler Köyü, Erecek Köyü, Fatihsultanmehmet Mah., Fevziçakmak Mah., Geçittepe Köyü, Gölbaşı Köyü, Gülveren Köyü, Gündaş Köyü, Güneren Köyü, Güvenç Köyü, Hacıekber Köyü, Haktanır Köyü, Hürriyet Mah., İkizce Köyü, İncedere Köyü, Karatepe Köyü, Keçili Köyü, Kepezli Köyü, Kılıçlı Köyü, Kırmıtlı Köyü, Koruklu Köyü, Köseören Köyü, Kurudere Köyü, Merkez Mah., Mermer Köyü, Narlıova Köyü, Nimet Köyü, Ohali Köyü, Onortak Köyü, Ortaören Köyü, Öncül Köyü, Sakça Köyü, Salihler Köyü, Sevimli Köyü, Seyrantepe Köyü, Sınırgören Köyü, Süleymanşah Mah., Şanlı Köyü, Şehitnusretbey Köyü, Taşkınlar Köyü, Tatlıca Köyü, Turgutözal Mah., Uğraklı Köyü, Uğurhan Köyü, Uğurtaş Köyü, Vize Köyü, Yağmuralan Köyü, Yalıntaş Köyü, Yazlıca Köyü, Yediyol Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Mah., Yeşerti Köyü, Yeşiltepe Mah., Yukarıbeğdeş Köyü, Yukarıçinpolat Köyü, Yukarıderen Köyü, Yusufbey Köyü, Zenginova Köyü, Zorlu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akçakale adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akçakale Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akçakale posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akçakale seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akçakale Posta Kodu 2023

Web sitemizde Akçakale posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akçakale posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akçakale posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akçakale adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akçakale adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akçakale adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akçakale nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akçakale da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akçakale Mahalleleri