Vezirköprü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55900

Posta Kodu Sorgulama

Vezirköprü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Vezirköprü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Vezirköprü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Vezirköprü Posta Kodu 55900. Vezirköprü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Vezirköprü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Vezirköprü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Vezirköprü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Vezirköprü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Vezirköprü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Vezirköprü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Vezirköprü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Vezirköprü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Vezirköprü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Vezirköprü İlçesinde toplamda 158 tane mahalle bulunmaktadır. Vezirköprü Mahalleleri (Abdulgani Mah., Adatepe Köyü, Ağcaalan Köyü, Ağcayazı Köyü, Ahmetbaba Köyü, Akören Köyü, Alanbaşı Köyü, Alancık Köyü, Alanköy Köyü, Alanşeyhi Köyü, Altınkaya Köyü, Arıca Köyü, Atatürk Mah., Avdan Köyü, Aydınlı Köyü, Aydoğdu Köyü, Ayvalı Köyü, Bahçekonak Köyü, Bahçelievler Mah., Bahçesaray Köyü, Bakla Köyü, Başalan Köyü, Başfakı Köyü, Bayramköy Köyü, Bektaş Köyü, Belalan Köyü, Boğaköy Köyü, Boğazkoru Köyü, Boruk Köyü, Burhaniye Köyü, Büyükkale Köyü, Cebeli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırtaş Köyü, Çalköy Köyü, Çalman Köyü, Çaltı Köyü, Çamlıca Köyü, Çamlıkonak Köyü, Çanaklı Mah., Çayırbaşı Mah., Çekalan Köyü, Çekmeden Köyü, Çeltek Köyü, Çorakdere Köyü, Danabaş Köyü, Darıçay Köyü, Değirmenbaşı Mah., Devalan Köyü, Doyran Köyü, Duruçay Köyü, Düz Mah., Elaldı Köyü, Elbeyi Köyü, Elmalı Köyü, Esen Köyü, Esentepe Köyü, Esentepe Mah., Esenyurt Köyü, Fatih Mah., Fazıl Ahmetpaşa Mah., Göllüalan Köyü, Gömlekhisar Köyü, Güder Köyü, Güldere Köyü, Güney Mah., Habipfakı Köyü, Hacılı Köyü, Halilbaba Köyü, Halkahavlı Köyü, Hayranlı Köyü, Hıdırlık Mah., İmircik Köyü, İncesu Köyü, İnkaya Köyü, Kabalı Köyü, Kadıçayırı Köyü, Kadıoğlu Köyü, Kapaklı Köyü, Kapaklıeşme Köyü, Kaplancık Köyü, Karabük Köyü, Karacaören Köyü, Karadoruk Köyü, Karaköy Köyü, Karanar Köyü, Karapınar Köyü, Karkucak Köyü, Karlı Köyü, Kavakpınarı Köyü, Kılıçgüney Köyü, Kıranalan Köyü, Kıratbükü Köyü, Kırma Köyü, Kızılcakoru Köyü, Kızılcaören Köyü, Kızılkese Köyü, Kocakaya Köyü, Köprübaşı Köyü, Kumral Köyü, Kuruçay Köyü, Kuruçay Mah., Kuşçular Köyü, Kuyaş Köyü, Kuyumcu Köyü, Küçükkale Köyü, Kületek Köyü, Mahmatlı Köyü, Mehmetpaşa Mah., Melikli Köyü, Meşeli Köyü, Mezrea Köyü, Nalbantlı Mah., Narlı Mah., Ortacami Mah., Ortaköy Köyü, Oruç Köyü, Ovacık Köyü, Oymaağaç Köyü, Öğürlü Köyü, Örencik Köyü, Özyörük Köyü, Paşaköy Köyü, Samukalan Köyü, Samur Köyü, Saray Mah., Saraycık Köyü, Sarıalan Köyü, Sarıdibek Köyü, Sarıyar Köyü, Sırbaşmak Köyü, Sofular Köyü, Soğucak Köyü, Susuz Köyü, Şentepe Köyü, Tabakhane Mah., Tahtaköprü Köyü, Taşkale Mah., Taşlıyük Köyü, Tatarkale Köyü, Teberük Köyü, Tekekıranı Köyü, Tepeören Köyü, Tikenli Mah., Türkmen Köyü, Yağcı Köyü, Yağınözü Köyü, Yarbaşı Köyü, Yeni Mah., Yeniçelik Köyü, Yenidüzce Köyü, Yeşilada Mah., Yeşiltepe Köyü, Yolpınar Köyü, Yukarı Mah., Yukarınarlı Köyü, Yurtdağı Köyü, Yürükçal Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Vezirköprü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vezirköprü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vezirköprü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Vezirköprü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Vezirköprü Posta Kodu 2024

Web sitemizde Vezirköprü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Vezirköprü posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Vezirköprü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Vezirköprü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Vezirköprü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Vezirköprü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Vezirköprü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Vezirköprü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Vezirköprü Mahalleleri