Terme Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55600

Posta Kodu Sorgulama

Terme Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Terme adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Terme’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Terme Posta Kodu 55600. Terme adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Terme Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Terme adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Terme gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Terme adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Terme posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Terme da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Terme adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Terme Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Terme Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Terme İlçesinde toplamda 89 tane mahalle bulunmaktadır. Terme Mahalleleri (Acıincir Mah., Adalet Mah., Ahmetbey Köyü, Akbucak Köyü, Akçagün Köyü, Akçay Köyü, Akçaykaracalı Köyü, Akgöl Mah., Altınlı Köyü, Anaçökek Mah., Aşağı Mah., Aybeder Köyü, Bafracalı Köyü, Bahçelievler Mah., Balkamlı Mah., Beşikli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Mah., Çamlıca Köyü, Çamlık Mah., Çanaklı Köyü, Çangallar Köyü, Çardak Köyü, Çay Mah., Dağdıralı Köyü, Dereyolu Köyü, Dibekli Köyü, Dumantepe Köyü, Eğercili Köyü, Elmaköy Köyü, Elmalık Mah., Emiryusuf Köyü, Erenköy Köyü, Esen Mah., Etyemezli Köyü, Fatih Mah., Fenk Mah., Geçmiş Köyü, Gökseki Mah., Gündoğdu Köyü, Hacıali Mah., Hoylan Mah., Hürriyet Mah., İmanalisi Köyü, Kabalı Mah., Karacaköy Köyü, Karacalı Köyü, Karamahmut Köyü, Karasu Mah., Karkucak Köyü, Kazımkarabekirpaşa Köyü, Kesikkaya Köyü, Kocamanbaşı Köyü, Köybucağı Köyü, Kumcuğaz Köyü, Kuşça Köyü, Kuşçulu Köyü, Merkez Mah., Mescitköy Köyü, Meşeyazı Köyü, Mıhlıpelit Mah., Mılıç Mah., Muratlı Köyü, Oğuzlu Köyü, Orta Mah., Ortasöğütlü Köyü, Örencik Köyü, Özyurt Köyü, Sancaklı Köyü, Sarayköy Köyü, Sivaslılar Köyü, Sütözü Köyü, Şeyhli Köyü, Şuayip Köyü, Taşlık Köyü, Taşpınar Köyü, Tellipınar Mah., Uludere Köyü, Uzungazi Köyü, Yahyalı Mah., Yalı Mah., Yavuz Mah., Yeni Mah., Yenicami Köyü, Yenidoğan Mah., Yerli Köyü, Yukarıtaşpınar Köyü, Yunusemre Mah., Yüksekyayla Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Terme adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Terme Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Terme posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Terme seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Terme Posta Kodu 2023

Web sitemizde Terme posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Terme posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Terme posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Terme adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Terme adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Terme adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Terme nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Terme da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Terme Mahalleleri