Tekkeköy Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55300

Posta Kodu Sorgulama

Tekkeköy Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tekkeköy adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tekkeköy’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tekkeköy Posta Kodu 55300. Tekkeköy adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tekkeköy Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tekkeköy adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tekkeköy gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tekkeköy adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tekkeköy posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tekkeköy da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tekkeköy adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tekkeköy Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tekkeköy Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tekkeköy İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Tekkeköy Mahalleleri (19 Mayıs Mah., 19mayıs Sanayi Sitesi, 23 Nisan Mah., Akbaşlar Köyü, Altınkaya Mah., Antyeri Köyü, Asarağaç Mah., Aşağı Çınık Cumhurıyet Mah., Aşağıçinik 19 Mayıs Mah., Aşağıçinik Köyü, Bakacak Köyü, Balcalı Köyü, Başköy Köyü, Beyoğlu Köyü, Büyüklü Cumhurıyet Mah., Büyüklü Köyü, Cumhuriyet Mah., Çay Mah., Çayırçökek Köyü, Çınaralan Köyü, Çırakman Mah., Çiftlik Mah., Çimenli Köyü, Erenköy Köyü, Gökçe Mah., Gökçedere Köyü, Gölceğiz Mah., Güzelyurt Köyü, Hamzalı Mah., Hürriyet Mah., İstiklal Mah., Kababürük Mah., Kahyalı Mah., Karaperçin Köyü, Kargılı Köyü, Karışlar Köyü, Kerimbey Mah., Kerimbey Osb, Kerpiçli Köyü, Kışlaköy Köyü, Kibarlar Köyü, Kirazlık Mah., Köprübaşı Mah., Kurtuluş Mah., Kutlukent 19 Mayıs Mah., Kutlukent Köyü, Kutlukentmerkez Mah., Ovabaşı Mah., Pınar Mah., Sanayi Mah., Sarıyurt Köyü, Selyeri Mah., Seymenler Köyü, Sıtmasuyu Köyü, Şabanoğlu Mah., Şabanoğlu Osb, Yağbasan Köyü, Yavuzlar Mah., Yaylageriş Köyü, Yazılar Köyü, Yenidoğan Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilalan Köyü, Yeşildere Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıçinik Köyü, Zafer Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tekkeköy adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tekkeköy Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tekkeköy posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tekkeköy seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tekkeköy Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tekkeköy posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tekkeköy posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tekkeköy posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tekkeköy adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tekkeköy adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tekkeköy adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tekkeköy nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tekkeköy da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tekkeköy Mahalleleri