Ladik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55760

Posta Kodu Sorgulama

Ladik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55760. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ladik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ladik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ladik Posta Kodu 55760. Ladik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ladik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ladik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ladik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ladik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ladik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ladik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ladik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ladik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ladik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ladik İlçesinde toplamda 63 tane mahalle bulunmaktadır. Ladik Mahalleleri (Ağcakaya Köyü, Ahmetsaray Köyü, Akpınar Mah., Aktaş Köyü, Akyar Köyü, Alayurt Köyü, Alıçlı Köyü, Arslantaş Köyü, Aşağıgölyazı Köyü, Ayvalı Köyü, Ayvalısokağı Köyü, Bahşi Mah., Budakdere Köyü, Büyükalan Köyü, Büyükkızoğlu Köyü, Cüce Köyü, Çadırkaya Köyü, Çakırgümüş Köyü, Çamlıköy Köyü, Daldere Köyü, Deliahmetoğlu Köyü, Derinöz Köyü, Doğankaş Köyü, Eynekaraca Köyü, Günkoru Köyü, Gürün Köyü, Güvenli Köyü, Hacıalipınar Mah., Hamamayağı Köyü, Hamitköy Köyü, Hasırcı Köyü, Hızarbaşı Köyü, İsasofta Köyü, İskaniye Mah., Kabacagöz Köyü, Kıranboğaz Köyü, Kızılsini Mah., Kirazpınar Köyü, Koğa Mah., Köseoğlu Köyü, Kuyucak Köyü, Küçükkızoğlu Köyü, Küpecik Köyü, Mazlumoğlu Köyü, Meşepınar Köyü, Nusretli Köyü, Oymapınar Köyü, Polat Köyü, Salur Köyü, Sanayii Mah., Saray Mah., Sarıgazel Köyü, Sarıksızoğlu Köyü, Söğütlü Köyü, Şehreküstü Mah., Şeyhli Köyü, Tatlıcak Köyü, Teberoğlu Köyü, Tüfekçidere Mah., Yenicami Mah., Yukarıgölyazı Köyü, Yumaklı Köyü, Yuvacık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ladik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ladik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ladik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ladik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ladik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ladik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ladik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ladik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ladik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ladik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ladik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ladik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ladik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ladik Mahalleleri