Kavak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55850

Posta Kodu Sorgulama

Kavak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55850. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kavak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kavak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kavak Posta Kodu 55850. Kavak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kavak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kavak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kavak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kavak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kavak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kavak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kavak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kavak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kavak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kavak İlçesinde toplamda 91 tane mahalle bulunmaktadır. Kavak Mahalleleri (19mayıs Mah., Ağcakese Köyü, Ahırlı Köyü, Akbelen Köyü, Alaçam Köyü, Alaçamderesi Köyü, Alagömlek Köyü, Aşağıçirişli Köyü, Atayurt Köyü, Ayvalı Köyü, Azaklı Köyü, Bahçelievler Mah., Başalan Köyü, Bayındır Köyü, Bayraklı Köyü, Bekdemir Köyü, Belalan Köyü, Bey Köyü, Beybesli Köyü, Boğaziçi Köyü, Bükçeğiz Köyü, Büyükçukur Köyü, Celallı Köyü, Çakallı Köyü, Çalbaşı Köyü, Çarıklı Başı Köyü, Çataltepe Köyü, Çayırlı Köyü, Çiçekyazı Köyü, Çiğdem Köyü, Çivril Köyü, Değirmencili Köyü, Demirci Köyü, Dereköyü, Divanbaşı Köyü, Doruk Köyü, Duman Köyü, Duraköyü, Emirli Köyü, Germiyan Köyü, Göçebe Köyü, Hacıllı Köyü, Ikızdere Köyü, Ilıca Köyü, İdirisli Köyü, Kapuhayat Köyü, Karaaslan Köyü, Karacalar Köyü, Karadağ Köyü, Karantu Köyü, Karapınar Köyü, Karayusuflu Köyü, Karga Köyü, Karlı Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayaköy Köyü, Kazancı Köyü, Kethüda Köyü, Kozansıkı Köyü, Köseli Köyü, Kurşunlu Köyü, Kuzalan Köyü, Küçükçukur Köyü, Mahmutbeyli Köyü, Mahmutlu Köyü, Mehmetpaşa Mah., Mert Köyü, Muhsinli Köyü, Muratbeyli Köyü, Ortaköy Köyü, Saraykent Köyü, Sarıalan Köyü, Seyitali Köyü, Sıralı Köyü, Soğuksu Mah., Susuz Köyü, Şeyhli Köyü, Şeyhresul Köyü, Tabaklı Köyü, Talışman Köyü, Tatarmuslu Köyü, Tekkeköy Köyü, Tepecik Köyü, Toptepe Köyü, Üçhanlar Köyü, Yaşardoğu Mah., Yenicami Mah., Yenicami Osb, Yenigün Köyü, Yeralan Köyü, Yukarıçirişli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kavak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kavak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kavak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kavak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kavak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kavak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kavak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kavak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kavak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kavak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kavak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kavak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kavak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kavak Mahalleleri