İlkadım Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55000

Posta Kodu Sorgulama

İlkadım Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İlkadım adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İlkadım’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İlkadım Posta Kodu 55000. İlkadım adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İlkadım Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İlkadım adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İlkadım gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İlkadım adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İlkadım posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İlkadım da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İlkadım adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İlkadım Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İlkadım Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İlkadım İlçesinde toplamda 60 tane mahalle bulunmaktadır. İlkadım Mahalleleri (Adalet Mah., Ahulu Mah., Akgöl Köyü, Anadolu Mah., Aşağıavdan Köyü, Ataköy Mah., Avdan Köyü, Bahçelievler Mah., Baruthane Mah., Bilmece Köyü, Cedit Mah., Çanakçı Köyü, Çandır Köyü, Çatalarmut Mah., Çatkaya Köyü, Çay Mah., Çelikalan Köyü, Çiftlik Mah., Çivril Köyü, Çorak Mah., Derebahçe Mah., Derecik Mah., Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gürgendağ Köyü, Güzeldere Mah., Hançerli Mah., Hastanebaşı Mah., Hürriyet Mah., İlyasköy Mah., İstasyon Mah., Kadıköy Mah., Kadifekale Mah., Kale Mah., Kalkanca Mah., Kapaklı Köyü, Karadeniz Mah., Karasamsun Mah., Kavacık Mah., Kazımkarabekir Mah., Kılıçdede Mah., Kıran Mah., Kışla Mah., Kökçüoğlu Mah., Kusçulu Mah., Liman Mah., Ondokuzmayıs Mah., Pazar Mah., Rasathane Mah., Reşadiye Mah., Saitbey Mah., Selahiye Mah., Tepecik Mah., Ulugazi Mah., Unkapanı Mah., Uzgur Mah., Yaşardoğu Mah., Yenidoğan Mah., Zafer Mah., Zeytinlik Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İlkadım adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlkadım Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlkadım posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İlkadım seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İlkadım Posta Kodu 2023

Web sitemizde İlkadım posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İlkadım posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İlkadım posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İlkadım adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İlkadım adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İlkadım adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İlkadım nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İlkadım da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İlkadım Mahalleleri