Havza Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55715

Posta Kodu Sorgulama

Havza Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55715. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Havza adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Havza’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Havza Posta Kodu 55715. Havza adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Havza Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Havza adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Havza gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Havza adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Havza posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Havza da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Havza adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Havza Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Havza Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Havza İlçesinde toplamda 97 tane mahalle bulunmaktadır. Havza Mahalleleri (19mayıs Mah., 25 Mayıs Mah., Ağcamahmut Köyü, Ağdırhasan Köyü, Arslançayırı Köyü, Aşağısusuz Köyü, Aşağıyavucuk Köyü, Atatürk Mah., Bahçelievler Mah., Başpelit Köyü, Belalan Köyü, Beyköy Köyü, Beyören Köyü, Boyalıca Mah., Celil Köyü, Cevizlik Köyü, Çakıralan Köyü, Çamyatağı Köyü, Çay Mah., Çayırözü Köyü, Çelikalan Köyü, Çeltek Köyü, Çiftlikköy Köyü, Değirmenüstü Mah., Demiryurt Köyü, Dereköy Köyü, Doğançayır Köyü, Dündarlı Köyü, Ekinpınarı Köyü, Elmacık Köyü, Ereli Köyü, Erikbelen Köyü, Ersandık Köyü, Esenbey Köyü, Eymir Köyü, Gelincik Köyü, Gidirli Köyü, Göçmenler Mah., Güvercinlik Köyü, Hacıbattal Köyü, Hacıdede Köyü, Hecinli Köyü, Hilmiye Köyü, İcadiye Mah., İmaret Mah., İmircik Köyü, İstasyon Mah., Kaleköy Köyü, Kamlık Köyü, Karabük Köyü, Karageçmiş Köyü, Karahalil Köyü, Karameşe Köyü, Karga Köyü, Karşıyaka Mah., Kayabaşı Köyü, Kayacık Köyü, Kemaliye Köyü, Kıroğlu Köyü, Kirenlik Köyü, Kocaoğlu Köyü, Kocapınar Köyü, Kuşkonağı Köyü, Küflek Köyü, Medrese Mah., Memduhiye Mah., Merkez Mah., Meryemdere Köyü, Mesudiye Köyü, Mısmılağaç Köyü, Mürsel Köyü, Orhaniye Köyü, Paşapınarı Köyü, Pınarçay Köyü, Sivrikese Köyü, Sofular Köyü, Sondaj Mah., Şehitveliefendi Mah., Şerifali Köyü, Şeyhali Köyü, Şeyhkoyun Köyü, Şeyhler Köyü, Şeyhsafi Köyü, Taşkaracaören Köyü, Tekkeköy Köyü, Tuzla Köyü, Uluçal Köyü, Üniversite Mah., Yağcımahmut Köyü, Yaylaçatı Köyü, Yazıkışla Köyü, Yeni Mah., Yenice Köyü, Yenimescit Mah., Yeşilalan Köyü, Yukarısusuz Köyü, Yukarıyavucak Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Havza adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Havza Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Havza posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Havza seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Havza Posta Kodu 2024

Web sitemizde Havza posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Havza posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Havza posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Havza adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Havza adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Havza adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Havza nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Havza da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Havza Mahalleleri