Çarşamba Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55506

Posta Kodu Sorgulama

Çarşamba Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55506. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çarşamba adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çarşamba’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çarşamba Posta Kodu 55506. Çarşamba adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çarşamba Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çarşamba adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çarşamba gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çarşamba adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çarşamba posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çarşamba da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çarşamba adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çarşamba Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çarşamba Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çarşamba İlçesinde toplamda 143 tane mahalle bulunmaktadır. Çarşamba Mahalleleri (Acıklı Köyü, Ahubaba Köyü, Akçaltı Köyü, Akçatarla Köyü, Akkuzulu Köyü, Ali Fuat Başgıl Mah., Alibeyli Köyü, Allı Köyü, Arımköseli Köyü, Aşağıdikencik Köyü, Aşağıdonurlu Köyü, Aşağıesenli Köyü, Aşağıgüzpınar Mah., Aşağıkavacık Köyü, Aşağımusalla Köyü, Aşağıturgutlu Köyü, Aşıklı Köyü, Ataköy Köyü, Bafracalı Köyü, Bahçelievler Mah., Bayramlı Köyü, Beylerce Köyü, Beyyenice Köyü, Bezirgan Köyü, Boyacılı Köyü, Bölmeçayır Köyü, Canlı Köyü, Cumhuriyet Köyü, Çaltı Köyü, Çatak Köyü, Çay Mah., Çayvar Köyü, Çelikli Köyü, Çerçiler Köyü, Dalbahçe Köyü, Damlataş Köyü, Demirarslan Köyü, Demircili Köyü, Demirli Köyü, Denizler Köyü, Deyincek Köyü, Durakbaşı Köyü, Durusu Köyü, Eğridere Köyü, Eğrikum Köyü, Epçeli Köyü, Esençay Köyü, Esentepe Köyü, Fatih Mah., Fener Mah., Gazi Mah., Gökçeçakmak Köyü, Gökçeli Köyü, Güldere Köyü, Gülören Köyü, Gülyazı Köyü, Güneşli Köyü, Hacılıçay Köyü, Hasbahçe Mah., Helvacalı Köyü, Irmaksırtı Köyü, Kabaceviz Köyü, Karaağaç Köyü, Karabahçe Köyü, Karacalı Köyü, Karakaya Köyü, Karakulak Köyü, Karamustafalı Köyü, Kaydan Köyü, Kemer Köyü, Kestanepınarı Köyü, Kızılot Köyü, Kirazbucağı Köyü, Kirazlıkçay Mah., Kocakavak Köyü, Koldere Köyü, Konukluk Köyü, Köklük Köyü, Köroğlu Köyü, Kumarlı Köyü, Kumköy Köyü, Kumtepe Köyü, Kurtahmetli Köyü, Kurtuluş Mah ., Kuşculu Köyü, Kuşhane Köyü, Kürtün Köyü, Mahmutlu Köyü, Melik Köyü, Merkez Mah., Mevlana Mah., Musçalı Köyü, Namazlı Köyü, Ordubaşı Köyü, Orduköy Köyü, Orta Mah., Otluk Köyü, Ovacık Köyü, Oymalı Köyü, Paşayazı Köyü, Porsuk Köyü, Safalı Köyü, Sahilköy Köyü, Sanayi Sitesi, Saraçlı Köyü, Sarıcalı Mah., Selimiye Köyü, Sığırtmaç Köyü, Sivaslılar Mah., Soğucak Köyü, Suğluca Köyü, Sungurlu Mah., Şenyurt Köyü, Şeyhgüven Köyü, Şeyhhabil Köyü, Taşdemir Köyü, Tatarlı Köyü, Tilkili Köyü, Turgutlu Köyü, Uluköy Köyü, Ulupınar Köyü, Umut Mah., Ustacalı Köyü, Uzunlu Köyü, Üçköprü Mah., Vakıfköprü Köyü, Yağcılar Köyü, Yalı Mah., Yamanlı Köyü, Yeni Mah., Yenikaracalı Köyü, Yenikışla Köyü, Yeniköseli Köyü, Yeşilırmak Mah., Yeşilova Köyü, Yukarıdikencik Köyü, Yukarıdonurlu Köyü, Yukarıesenli Köyü, Yukarıgüzpınar Mah., Yukarıkarabahçe Köyü, Yukarıkavacık Köyü, Yunusemre Mah., Zümrüt Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çarşamba adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çarşamba Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çarşamba posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çarşamba seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çarşamba Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çarşamba posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çarşamba posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çarşamba posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çarşamba adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çarşamba adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çarşamba adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çarşamba nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çarşamba da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çarşamba Mahalleleri