Canik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55080

Posta Kodu Sorgulama

Canik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55080. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Canik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Canik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Canik Posta Kodu 55080. Canik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Canik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Canik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Canik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Canik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Canik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Canik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Canik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Canik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Canik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Canik İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Canik Mahalleleri (Ambarpınar Köyü, Avluca Köyü, Başalan Köyü, Başkonak Köyü, Belediyeevleri Mah., Çağlayan Köyü, Çamalan Köyü, Dereler Köyü, Devgeriş Köyü, Düvecik Köyü, Düzardıç Köyü, Düzeren Köyü, Fındıcak Köyü, Gazi Mah., Gaziköy Köyü, Gaziosmanpaşa Mah., Gecehan Köyü, Gödekli Köyü, Gökçepınar(çayırkent) Köyü, Gölalan Köyü, Gültepe Köyü, Gürgenyatak Köyü, Hacıismail Mah., Hacınaipli Köyü, Hasköy Mah., Hilaltepe Köyü, İkiyüzevler Mah., İmamlar Köyü, Kaleboğazı Köyü, Karşıyaka Mah., Kaşyayla Köyü, Kestanepınarı Köyü, Kızıloğlak Köyü, Kozlu Köyü, Muratlı Köyü, Sarıbıyık Köyü, Soğuksu Mah., Şirinköy Köyü, Tekkiraz Köyü, Teknepınar Köyü, Toptepe Mah., Tuzaklı Köyü, Uludağ Mah., Üçpınar Köyü, Yavuzselim Mah., Yayla Köyü, Yeniköy Köyü, Yenimahalle Mah., Yeşilova Mah., Yeşilpınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Canik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Canik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Canik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Canik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Canik Posta Kodu 2022

Web sitemizde Canik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Canik posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Canik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Canik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Canik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Canik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Canik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Canik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Canik Mahalleleri