Alaçam Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55800

Posta Kodu Sorgulama

Alaçam Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alaçam adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alaçam’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alaçam Posta Kodu 55800. Alaçam adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alaçam Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alaçam adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alaçam gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alaçam adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alaçam posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alaçam da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alaçam adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alaçam Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alaçam Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alaçam İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Alaçam Mahalleleri (Akbulut Köyü, Akgüney Köyü, Alidedebölmesi Köyü, Alparslan Mah., Aşağıakgüney Köyü, Aşağıısırganlı Köyü, Aşağıkoçlu Köyü, Bahşioymağı Köyü, Bekiroğlu Mah., Çeşme Mah., Demircideresi Köyü, Doğankent Köyü, Doyran Köyü, Esentepe Mah., Etyemez Köyü, Fatih Mah., Göçkün Köyü, Gökçeağaçoymağı Köyü, Gökçeboğaz Köyü, Gülkaya Köyü, Gültepe Mah., Gümüşova Köyü, Güvenli Köyü, Habilli Köyü, Harmancık Köyü, İncirli Mah., Kadıköy Mah., Kalıkdemirci Köyü, Kapaklı Köyü, Karaçukur Köyü, Karahüseyinli Köyü, Karlı Köyü, Karşıyaka Mah., Kışlakonak Köyü, Kızlan Köyü, Killik Köyü, Köseköy Köyü, Ortaköy Köyü, Örenli Köyü, Pelitbükü Köyü, Pelitbüküsekicek Köyü, Sancar Köyü, Sarılık Köyü, Soğukçam Köyü, Şirinköy Köyü, Taşkelik Köyü, Tefekli Köyü, Terskırık Köyü, Umutlu Köyü, Uzunkıraç Köyü, Vicikler Köyü, Yakacık Mah., Yenicami Mah., Yenice Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yoğunpelit Köyü, Yukarıelma Köyü, Yukarıısırganlı Köyü, Yukarıkoçlu Köyü, Yukarısoğukçam Köyü, Zeytinköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alaçam adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alaçam Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alaçam posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alaçam seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alaçam Posta Kodu 2023

Web sitemizde Alaçam posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alaçam posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alaçam posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alaçam adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alaçam adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alaçam adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alaçam nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alaçam da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Alaçam Mahalleleri